مرده های تهرانی در تابوت حمل می شوند

بهشت زهرا
Image caption قرار بر این است که در آینده نزدیک اجساد آقایان با تابوت سبز و اجساد خانم ها با تابوت آبی به بهشت زهرا حمل شود

مدیر عامل بهشت زهرای تهران از حمل اجساد با تابوت به جای برانکارد در آینده نزدیک خبر داد.

اسد فاضل، مدیر عامل بهشت زهرا در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت اجساد آقایان با تابوت سبز کمرنگ و اجساد خانم ها با تابوت آبی به محل دفن منتقل خواهند شد.

به گفته آقای فاضل این اقدام با هدف رعایت مسایل شرعی به هنگام حمل اجساد، انجام می شود.

مدیر عامل بهشت زهرا گفت در گذشته هنگامی که اجساد خانم ها روی برانکارد قرار می گرفت مشکلات شرعی پیش می آمد به همین دلیل قرار است از این به بعد از تابوت استفاده شود.

این مقام مسئول گورستان عمومی تهران اشاره ای به جزییات این مشکلات نکرد اما گفت در مرحله اول 30 تابوت برای این کار در نظر گرفته شده که از جنس فایبر گلاس و قابل شستشو هستند.

این در حالیست که بر اساس آمار رسمی بهشت روزانه 170 تا 200 نفر در این گورستان دفن می شوند که به نظر می رسد 30 تابوتی که برای این کار در نظر گرفته شده پاسخگوی میزان مرگ و میر در پایتخت نخواهد بود.

به گفته او طراحی اتاقک داخل آمبولانس هایی که قرار است جنازه ها را حمل کنند باید به گونه ای تغییر کند که تابوت در آنها جا بشود.

مقامات مسئول هنوز هیچ زمانی برای اجرای این طرح اعلام نکرده اند.

اسد فاضل گفت هر قبر برای شهرداری تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان هزینه دارد اما هیچ مبلغی از بستگان متوفی که در قطعه عمومی دفن می شود دریافت نمی شود.

آقای فاضل پیشتر گفته بود قیمت قبر در این گورستان مانند خرید خانه در تهران است كه در هر محله‌ای قیمت بالا و پایین دارد.

مطالب مرتبط