شرکت های هواپیمایی ایران از اعلام نوع هواپیما به مسافران منع شدند

شرکت های هواپیمایی ایران

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده است این سازمان با ابلاغ دستورالعمل جدیدی به دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی، آنها را موظف کرده پس از این از اعلام نام و نوع هواپیما به مشتریان و مسافرانشان خودداری کنند.

رضا جعفرزاده، دلیل این تصمیم را نزدیک شدن به تعطیلات نوروزی و "بعضی تبلیغات غیر واقعی" توسط برخی دفاتر شرکت های هواپیمایی در رسانه ها عنوان کرد.

آقای جعفرزاده دلیل وجود چنین تبلیغاتی را جذب مسافر بیشتر دانست، و هشدار داد که در صورت مشاهده هرگونه تبلیغ در مورد نام هواپیما با دفاتر مسافرتی مربوطه برخورد قانونی خواهد شد.

با توجه به افزایش سوانح هوایی طی سال های اخیر در ایران به نظر می رسد دست کم بین عده ای از مردم حساسیت هایی در مورد نوع هواپیمایی که قرار است با آن پرواز کنند به وجود آمده است.

در تازه ترین مورد از بروز نقص های فنی، دیروز جمعه ۲۵ دیماه ۱۳۸۸ هواپیمای فوکر ۱۰۰ به شماره پرواز ۲۲۳ که در مسیر تهران - اصفهان - کیش پرواز می کرده است، در هنگام فرود در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان دچار نقص فنی شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران در این مورد گفت: "خوشبختانه هواپیمای فوکر ۱۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که از قسمت ارابه فرود دچار نقص فنی شده بود سالم در این فرودگاه متوقف شد و به هیچ یک از مسافران این پرواز که در مجموع ۱۶ نفر بودند، آسیبی نرسید".

بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی ایران دلیل بروز این نوع نقص های فنی در هواپیماهای این کشور را که در چندین مورد به سوانح مرگ بار منجر شده است تحریم های آمریکا علیه ایران می دانند.

تحریم‌های آمریکا بعد از انقلاب‌ ۱۹۷۹ میلادی آغاز شده و بر اساس آن ایران نمی تواند هواپیماهایی را که بیش از ۱۰ درصد قطعات تشکیل دهنده آنها آمریکایی باشد خریداری کند، حتی اگر این هواپیماها در کشورهای دیگر ساخته شود.

چند ماه پیش، پس از سانحه سقوط یک هواپیمای مسافربری توپولف ایرانی در نزدیکی شهر قزوین، قربانعلی دری نجف آبادی، دادستان کل وقت کشور در اظهار نظری، سیاسی کردن تامین قطعات هواپیما و تحریم ارائه خدمات هواپیمایی را اقدامی غیر انسانی توصیف کرد و گفت: "تحریم های هواپیمایی یکی از مصادیق بارز اقدامات علیه بشریت است".

ناتوانی ایران در خرید هواپیماهای نو باعث شده تا این کشور برای تامین نیازهای خود دست به خرید هواپیماهای دست دوم و هواپیماهای روسی بزند.

این راه حل در کوتاه مدت جوابگوی نیازهای داخلی و بین المللی ناوگان هوایی بوده اما سقوط پی در پی هواپیماهای کهنه و روسی باعث شده تا ناوگان هوایی این کشور به ناوگانی پرخطر تبدیل شود.

ایران در طول سال های اخیر تلاش های زیادی برای نوسازی ناوگان هوایی خود انجام داده اما عمده این تلاش ها بی ثمر بوده و این کشور نتوانسته در خرید هواپیما از بند تحریم های آمریکا بگریزد.

مطالب مرتبط