هشدار به رئیس جمهوری ایران درباره رنگ سبز پرچم

کنفرانس مطبوعاتی محمود احمدی نژاد
Image caption رنگ سبز پرچم ایران برای چندمین بار به رنگ آبی دیده شد

دامنه اعتراض ها به تغییر رنگ سبز پرچم ایران در دکور چند مراسم رسمی رئیس جمهوری این کشور، به اعتراض یک نماینده مجلس این کشور کشیده شد.

حسین سبحانی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری مهر ضمن اشاره به "مثبت بودن حساسیت" رسانه ها، تاکید کرد که رنگ های پرچم ایران تغییر ناپذیر است.

در دکور جلسه مطبوعاتی محمود احمدی نژاد، که روز سه شنبه ۲۷بهمن (۱۶ فوریه) در تهران برگزار شد، رنگ سبز پرچم ایران به شکل نوار باریکی درفضای آبی رنگ زمینه محو شده بود.

این مساله که دو بار پیش از این هم در مراسم معارفه مدیرعامل جدید ایرنا و حضور رئیس جمهوری درجمع اعضای ستاد برگزاری سالگرد انقلاب این کشور اتفاق افتاده بود، با واکنش های بسیاری روبه رو شد.

آقای سبحانی امکان عمدی بودن این تغییر رنگ را بعید دانست اما به محمود احمدی نژاد توصیه کرد که به دستگاه های مسئول برگزاری مراسم نشست خبری اخیردراین باره تذکر دهد.

او دراین باره گفت: "اگر افرادی هستند که پشت صحنه قصدی دارند بدانند که مردم و مسئولان و رسانه ها نسبت به این مسائل حساس هستند."

حسین سبحانی پرچم سه رنگ ایران را سمبل این کشور در سطح بین المللی دانسته و گفت که این پرچم نباید "دستخوش برخی ذهنیت های خراب" که ممکن است در برخی سطوح وجود داشته باشد شود.

او گفت که این رنگ مربوط به امروز و دیروز نیست که ربطی به مسائل سیاسی روز داشته باشد.

رنگ سبز، که زمان انتخابات ریاست جمهوری از سوی ستاد تبلیغات میرحسین موسوی به عنوان رنگ نماد طرفداران او انتخاب شده بود، در جریان حوادث پس از انتخابات هم به نماد اصلی جنبش اعتراضی تبدیل شد.

مطالب مرتبط