مهاجمان ناشناس به نویسنده روزنامه کیهان حمله کردند

پیام فضلی نژاد
Image caption جزئیات و انگیزه حمله به نویسنده روزنامه کیهان مشخص نشده است

مهاجمان ناشناس به یکی از نویسندگان روزنامه کیهان حمله کرده اند.

روز دوشنبه، 3 اسفند (22 فوریه)، گزارش شد که پیام فضلی نژاد، از نویسندگان کیهان و عضو دفتر پژوهش های کیهان، که شامگاه یکشنبه در تهران هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته و به شدت زخمی شده بود، به بیمارستان بقیه الله تهران انتقال یافته است.

آقای فضلی نژاد، که ظاهرا حدود ساعت 21 یکشنبه در تقاطع خیابان فلسطین و بلوار کشاورز هدف حمله قرار گرفته بود، نخست به بیمارستان فیروزگر انتقال یافت اما در ساعات اولیه بامداد دوشنبه، به بیمارستان بقیه الله منتقل شد.

خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - نوشته است که پیام فضلی نژاد که از ناحیه سر مضروب شده بود، برای ادامه مداوا در بیمارستان مجهزتر بقیه الله بستری شده و حال او رضایتبخش است.

در مورد نحوه حمله و جراحات این نویسنده روزنامه کیهان گزارش های متفاوتی منتشر شده است.

در برخی از گزارش ها آمده بود که مهاجمان موتور سوار با کارد به این فرد حمله کردند و ضربه ای هم با جسم سخت به سر او وارد ساختند اما خبرگزاری ایرنا تنها از وارد شدن ضربه به سر خبر داده و به نقل از پرستار کشیک بیمارستان فیروزگر نوشته است که مهاجمان با سلاح سرد به پیام فضلی نژاد حمله کردند.

در همین گزارش به نقل از یک مامور پلیس مستقر در بیمارستان فیروزگر آمده است که مهاجم یا مهاجمین موفق به فرار شدند.

هنوز جزئیات بیشتری در مورد این حادثه انتشار نیافته و مشخص نیست که آیا مهاجمان در یک عملیات از پیش طراحی شده پیام فضلی نژاد را هدف حمله قرار دادند و یا این فرد در جریان یک مجادله خیابانی زخمی شد و یا اینکه قربانی یک تصادف ساده بوده است.

رسانه های داخلی ایران هم هنوز در مورد ارتباط یا عدم ارتباط این حمله با مواضع آقای فضلی نژاد اظهار نظر مشخصی نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیام فضلی نژاد نویسنده کتابی به نام "شوالیه های ناتوی فرهنگی" است که این خبرگزاری آن را یکی از پرفروش ترین کتاب های سیاسی خوانده و گفته است که حاوی افشای "جریانات برانداز و عناصر وابسته به بیگانه در جبهه اصلاحات" است.

همین خبرگزاری از آقای فضلی نژاد به عنوان فردی نام می برد که در حوادث پس از انتخابات "به افشاگری در خصوص سران فتنه و گروه های مخالف نظام " مبادرت کرد.

پس از انتشار نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، که اتهام تقلب گسترده و اعتراضات وسیع مردم نسبت به اعلام پیروزی محمود احمدی نژاد و برخورد خشونت آمیز حکومت با معترضان را در پی آورده است، روزنامه کیهان از جمله نشریه هایی بوده که مواضع بسیاری تندی را علیه مردم معترض و رهبران مخالفان دولت اتخاذ کرده است.

این روزنامه و سایر حامیان دولت معمولا از اعتراضات نسبت به نتیجه انتخابات با عنوان "جریان فتنه" و از شخصیت های مخالف دولت با عنوان "رهبران فتنه" نام می یرند.

ماه گذشته پیام فضلی نژاد در مصاحبه ای با خبرگزاری دولتی ایرنا، برخی از فعالان جناح اصلاح طلب جمهوری اسلامی در دولت محمد خاتمی را به ارتباط با بیگانگان و توطئه برای براندازی نظام حکومتی روحانیون و ایجاد یک دموکراسی سکولار در ایران متهم کرد.

وی در این مصاحبه، که به نوشته ایرنا به مناسبت انتشار پژوهشی تحت عنوان "ترور برای دموکراتیزاسیون" صورت گرفت، گفت که "اصلاح طلبان سکولار" در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی در نظر داشتند برای کمک به استقرار دموکراسی در ایران حتی به خشونت هم متوسل شوند.

این نویسنده کیهان شماری از سازمان های غربی و اسرائیلی را به حمایت از طرفداران جنبش دموکراسی طلب در ایران و حضور این افراد در نهادها و تشکیلات اصلاح طلب جمهوری اسلامی متهم ساخت و به خصوص تعدادی از پژوهشگران و استادان دانشگاهی ایران را عناصر وابسته به بیگانگان و نظرات آنان را برگرفته از دیدگاه های لیبرال غربی قلمداد کرد.

آقای فضلی نژاد در این مصاحبه با ایرنا بر شناسایی و اخراج "اساتید ضد انقلاب" از دانشگاه های ایران تاکید ورزید و تصفیه مراکز علمی از دگراندیشان را باعث افتخار جمهوری اسلامی دانست و عملا انتقادهای محافل علمی داخلی و خارجی از چنین رویکردی را مردود اعلام کرد.

مطالب مرتبط