مجتبی ذوالنور: موشک های ما قلب تل آویو را نشانه خواهند رفت

مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده رهبر ایران در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
Image caption آمریکا در گزارش سال ۲۰۰۷ خود سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد

مجتبی ذوالنور، جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، می گوید که ایران در صورت حمله نظامی غرب، با موشک به اسرائیل حمله خواهد کرد.

آقای ذوالنور دوشنبه ۱۶ فروردین (پنجم آوریل) گفت: "وقتی شما برای فرستادن ماهواره امید به فضا ماهواره‌بر سفیر را ساخته‌اید، یعنی به قدرت بالستیک تبدیل شده‌اید و آنها (غرب) می‌دانند که اگر بخت خود را امتحان کنند و موشکی به سمت ایران پرتاب کنند، هنوز در حالی که گرد و خاک موشک آنها در هوا وجود دارد، گرد و خاک موشک‌های ایرانی از قلب تلاویو بلند می‌شود."

ایران کشور اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و مسئولان سیاسی این کشور از "محو" اسرائیل از نقشه جهان سخن گفته اند.

دستیابی ایران به فن آوری ساخت و پرتاب ماهواره بر، این نگرانی را در غرب ایجاد کرده است که در صورت دستیابی این کشور به فن آوری ساخت بمب اتمی، ایران خواهد توانست تا از این تجهیزات برای حمل و پرتاب کلاهک های هسته ای استفاده کند.

ایران نظامی بودن برنامه هسته‌ای خود را به شدت رد می‌کند و می‌گوید این برنامه را برای تولید انرژی و مصارف پزشکی و علمی دنبال می‌کند، اما کشورهای غربی و به خصوص اسرائیل از احتمال دستیابی ایران به تکنولوژی ساخت سلاح هسته‌ای به شدت هراسانند و برای توقف بخش حساس این برنامه از جمله غنی سازی اورانیوم کوشش می‌کنند.

از زمان بین‌المللی شدن بحران هسته‌ای ایران در سال ۲۰۰۳، مقام‌های اسرائیلی در دوره‌های مختلف، نشانه‌هایی از احتمال حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران بروز داده‌اند.

چندی پیش رسانه‌های آمریکایی فاش ساختند که اهود اولمرت، نخست وزیر اسرائیل در ماه مه سال گذشته از دولت آمریکا خواسته بود که از حمله نظامی آن کشور به تاسیسات اتمی ایران حمایت کند، اما دولت جورج بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا با این درخواست مخالفت کرده بود.