بازداشت 'پلیس ایرانی در فرودگاه مالزی در عملیات ضدقاچاق'

عکس آرشیوی از مواد اعتیادآور - کوکائین
توضیح تصویر،

مقام های مالزیایی نگران افزایش قاچاق به این کشور هستند

پلیس مالزی روز یکشنبه گفت که یک مامور پلیس ایران و دو ورزشکار این کشور را هنگام قاچاق "متامفتامین" به این کشور در فرودگاه بین المللی کوالالامپور دستگیر کرده است.

به گزارش "برناما" خبرگزاری رسمی مالزی، "سوپت عبدل رزاق مد زین" از مقام های بلندپایه مبارزه با مواد مخدر گفت که این سه نفر در ساعت 8:45 صبح روز یکشنبه پس از ورود به ترمینال بین المللی کوالالامپور دستگیر شدند.

او گفت که هر سه نفر هنگام بازرسی مسافران و وسایل دستی شان رفتار مشکوکی داشتند.

به گفته وی آنها متامفتامین را در داخل دسته های فلزی چمدان ها جاسازی کرده بودند و اینکه دسته های هر چمدان حدود هشت دهم کیلوگرم متامفتامین داشت.

ارزش این مواد مخدر معادل 313 هزار دلار آمریکا تخمین زده شده است.

این مقام مالزیایی مامور پلیس ایرانی را 36 ساله و دو نفر دیگر را یک والیبالیست 26 ساله و یک رزمی کار 25 ساله توصیف کرد و گفت در صورتی که مجرم شناخته شوند با مجازات مرگ روبرو خواهند شد.

یک مقام ارشد دیگر پلیس مالزی به خبرگزاری فرانسه گفته است که تصور می شود این سه نفر "بخشی از گروهی باشند که مواد اعتیادآور به مالزی قاچاق می کنند... به عقیده ما این یک گروه ایرانی است."

اما بنابه این گزارش سفیر ایران در مالزی گفته است که مجرمان بین المللی از ایرانی ها برای قاچاق مواد اعتیادآور به مالزی استفاده می کنند.

در ماه فوریه نیز گزارش شد که سه شهروند ایرانی به ظن تلاش برای وارد کردن بیش از 50 کیلوگرم مواد اعتیادآور متامفتامین به این کشور به ارزش نزدیک به 4 میلیون دلار دستگیر شدند.

قاچاق مواد اعتیادآور در مالزی مجازات اعدام دارد.