رهبر ایران خواهان برخورد جدی با 'مفاسد اجتماعی' شد

آیت الله علی خامنه ای
Image caption آیت الله خامنه ای خواهان حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم شد - عکس از وب سایت آیت الله خامنه ای

آیت الله علی خامنه ای در دیدار با وزیر کشور و فرماندهان نیروی انتظامی ایران خواهان برخورد "کاملا جدی" با "مفاسد اجتماعی" شده است.

او گفته است: "باید در مقابل کج روی و عمل مجرمانه فردی، اجتماعی و سیاسی به طور قاطع برخورد شود."

آیت الله خامنه ای تاکید کرد: "در برخورد با برخی افراد که تعمدا یا از روی بی توجهی چهره جامعه را از لحاظ دینی، نجابت و عفاف خارج می کنند نیز باید برخوردی قوی و صحیح انجام شود."

با این که آیت الله خامنه ای مستقیما به طرح حجاب و عفاف که اخیرا از سوی وزیر کشور ایران مطرح شده، و یا طرح امنیت اجتماعی که نیروی انتظامی مسئول اجرای آن است، اشاره نکرده است اما این گفته های او می تواند به عنوان حمایت از این طرح ها تلقی شود.

آیت الله خامنه ای در این دیدار "حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل دیدگان مردم" را واجب دانست و گفت "احترام به مردم" نیز از واجبات است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران "آگاهی کامل از مسائل" را از نیازهای حیاتی نیروی انتظامی دانست که باعث می شود در هنگام برخورد با مجرمان به مردم آسیبی نرسد.

آیت الله خامنه ای گفت: "نیروی انتظامی برخلاف سایر نیروهای مسلح، با یک دشمن آشکار مواجه نیست بلکه مجرمان در میان مردم قرار دارند و نیروهای انتظامی باید همچون یک جراح حاذق و ماهر، غده سرطانی را بدون آنکه به اعضا و جوارح بدن آسیبی وارد شود، خارج نمایند."

وی همچنین با اشاره به حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در ایران گفت: "در این قضایا دست های فتنه گر موجب تلخ شدن کام مردم شدند و در نهایت هم با لطف خداوند، ملت بر آنها فائق آمد."

مطالب مرتبط