رفسنجانی: با ایجاد فضای باز با جامعه جهانی همگام شویم

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری ایران
Image caption آقای هاشمی رفسنجانی در آخرین حضورش به عنوان امام جمعه موقت تهران از شرایط حاکم بر ایران با عنوان شرایطی تلخ یاد کرده بود که "هیچ انسان آزاده ای" از آن خوشحال نیست

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران و رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته است "کسانی که در سانسور اخبار و جعل حقایق می کوشند، آب در هاون می کوبند."

آقای هاشمی رفسنجانی در سخنانی (یکشنبه 16 مه) در آستانه روز ارتباطات گفت خوب بود به جای تلاش بیهوده و رای به توقیف مطبوعات و فیلتر روزنه های خبررسانی، با ایجاد فضای باز با جامعه جهانی همگام شویم.

رئیس مجلس خبرگان گفت در سالهای گذشته ثابت شده است که ماه همیشه پشت ابر نمی ماند.

پیشتر نیز آقای رفسنجانی در اظهاراتی گفته بود که آگاهی توده های مردم، جامعه را اصلاح می کند.

اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، روز چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت (پنجم ماه مه) در دیدار با گروهی از روزنامه نگاران و جوانان احزاب سیاسی این کشور گفت: "آگاهی بخشی به مردم، عنصر اساسی و حیاتی در هر حرکت رو به پیش است."

رئیس مجلس خبرگان رهبری در مورد با مدیریت سیاسی کشور گفته است که "مدیریت ناصحیح" موجب عقب ماندگی در میان نسل های آینده خواهد شد.

بنابر گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در ابتدای این مراسم گروهی از روزنامه نگاران و جوانان احزاب سیاسی ایران با ابراز نگرانی از وضعیت سیاسی این کشور، خواستار حضور "موثرتر و شفاف تر" آقای هاشمی رفسنجانی شدند.

اکبر هاشمی رفسنجانی در تمام دوران حیات سیاسی اش به خصوص طی سه دهه گذشته به مرد "مذاکره پشت پرده" شهرت داشته و معمولا از اظهار نظر صریح و بی پرده درباره وقایع مهم سیاسی و اجتماعی ایران پرهیز کرده است.

او علاوه بر سابقه طولانی در جریان پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در هر چهار دوره مجلس خبرگان رهبری عضویت داشته و نقش قابل توجهی در انتخاب آیت الله علی خامنه ای به رهبری ایران پس از فوت آیت الله خمینی داشته است.

آقای هاشمی رفسنجانی در آخرین حضورش به عنوان امام جمعه موقت تهران از شرایط حاکم بر ایران با عنوان شرایطی تلخ یاد کرده بود که "هیچ انسان آزاده ای" از آن خوشحال نیست.

مطالب مرتبط