پلیس تهران از 'بدحجاب ها' فیلم می‌گیرد

برخورد پلیس
Image caption پلیس تهران از توقیف حدود روزانه ۱۵۰ خودرو در سه روز اجرای "طرح جدید امنیت اخلاقی" خبر داده است

رئیس پلیس تهران از فیلمبرداری ماموران پلیس از افراد "بدحجاب" و احضار آنها به پلیس "امنیت اخلاقی" خبر داد.

سرتیپ حسین ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ روز سه شنبه ۴ خرداد (۲۵ مه) در تشریح "طرح جدید امنیت اخلاقی" به خبرنگاران گفت که دوربین هایی در اختیار نیروهای پلیس قرار گرفته تا از کسانی که "مزاحمت" ایجاد می کنند و همچنین "بدحجاب ها" فیلمبرداری کنند.

او گفت که در مواردی که امکان برخورد در محل وجود نداشته باشد، افراد با یک نامه به "پلیس امنیت اخلاقی" احضار می شوند.

از چند روز پیش پلیس تهران طرحی به عنوان "طرح جدید امنیت اخلاقی" در این شهر به اجرا گذاشته است و با افرادی که آنها را "بدحجاب" و "مزاحم نوامیس" می نامد، برخورد می کند.

آقای ساجدی نیا درباره این طرح گفته است: "تمام اقدامات مستند می شود و فیلم و عکس در پرونده افراد قرار می گیردکه کسی نتواند اقداماتش را کتمان کند و اگر به محاکم قضایی نیز معرفی شد، مستند وجود داشته باشد."

او با تاکید بر اینکه پلیس برای اجرای این طرح نیازی به "ابلاغ طرح عفاف و حجاب" ندارد، گفت: "تا این ساعت هیچ چیزی به ما ابلاغ نشده اما ما وظیفه ذاتی خودمان می دانیم که با بدحجابی برخورد کنیم."

به گفته آقای ساجدی نیا برخورد با "مانکن های خیابانی و مزاحمین نوامیس" از وظایف اصلی پلیس است.

طرح "عفاف و حجاب"، از نخستین سال ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در دولت نهم اجرایی شد و وزارت کشور ستادی برای این کار تشکیل داد.

او در ادامه از توقیف روزانه حدود ۱۵۰ خودرو در تهران، ظرف سه روزی که طرح در این شهر اجرا شده است، خبر داد و گفت که خودرو شخصی حریم خصوصی به شمار نمی رود و اگر جرمی در خودرو صورت بگیرد، پلیس با آن برخورد می کند.

در ماه های اخیر، نمایندگان مجلس ایران و برخی مراجع تقلید شیعه در قم و امامان جمعه از وضعیت پوشش زنان در ایران انتقاد کرده اند.

مطالب مرتبط