هشدار موسوی به 'آمران و عاملان' حمله به مراجع

موسوی
Image caption آقای موسوی می گوید رهبران ایران "بر شاخه می نشینند و بن می برند"

میر حسین موسوی یکی از رهبران مخالفین دولت حمله به مهدی کروبی و دفاتر آیت الله صانعی و منتظری را "ورود به مرحله جدیدی از بحران سازی ها" دانسته و گفته است: "ولی آمران و عاملان این اقدام این خطرناک بدانند که حمله به مراجع و هتک حرمت و زیر فشار قرار دادن آنها تنها مشروعیت نظام را از بین می برد."

به گزارش سایت کلمه، آقای موسوی با صدور بیانیه ای گفته است خودداری از صدور مجوز راهپیمایی برای روز 22 خرداد بیش از هر چیز نشان دهنده ترس دولتیان از تکرار حماسه 25 خرداد سال 88 است.

وی افزود حملات اخیر به مردم، دانشگاهیان و مراجع بهانه ای به بدست دولت نداد تا "پیامدهای ناشی از قطعنامه 1929 شورای امنیت را که به دلیل سوء مدیریت و سیاست عوام فریبانه بر سر کشور و ملت ما تحمیل شده است بپوشاند و نیز عواقب اقدامات منافقانه و ظالمانه در مراسم روز 14 خرداد را از یادها ببرد."

از قم گزارش شده عده ای به دفاتر آیت الله یوسف صانعی و آیت الله حسینعلی منتظری حمله کرده و اموال این دفاتر را تخریب کرده اند. دفتر آقای منتظری نیز پلمپ شده است.

حمله به دفتر آیت الله صانعی پس از حضور مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت، برای ملاقات با وی در این محل آغاز شد و عده ای از افراد جلوی منزل آقای صانعی تجمع کرده و مانع خروج آقای کروبی شدند.

بنابر تصاویری که سایت آیت الله صانعی منتشر کرده، مهاجمان تمامی وسایل دفتر را شکسته اند و هیچ چیز سالمی دفتر دیده نمی شود. تصاویر منتشر شده نشان می دهد که حتی پنکه سقفی نیز تخریب شده است.

آقای موسوی دولت را متهم کرده که بیش از همیشه بدنبال حادثه سازی است تا بتواند مشکلات کشور را پنهان کند.

وی در پایان این بیانیه پرسیده "آیا فراموش کرده اند حمله به بیت حضرت امام (ره) بود که زمینه بر چیدن پایه های استبداد را در 15 خرداد 1342 و سپس بهمن سال 57 فراهم کرد و باز هم عبرت نمی گیرند؟"

مطالب مرتبط