علی لاریجانی: عدم اجرای قانون، گردن کشی است

علی لاریجانی
Image caption رئیس مجلس ایران، وظیفه اصلی دولت را اشتغال زایی دانست

رئیس مجلس ایران هشدار داد که مجلس در برابر قانون شکنان خواهد ایستاد.

علی لاریجانی روز پنج شنبه ۱۷ تیر با اشاره به اصرار مجلس در اجرای قانون گفت: "اگر کسی بخواهد به حقوق ملت تجاوز یا تساهل کند،‏ چه در اقتصاد و چه در فرهنگ، حتما در مقابل او می ایستیم."

آقای لاریجانی با انتقاد از آنچه "کم توجهی به قانون" می خواند، گفت: "کسانی که حاضر به اجرای قانون نیستند، برای مدیریت کشور برنامه ندارند و رفتار آن ها ظلم به مردم است."

آقای لاریجانی هشدار داد که مجلس شورای اسلامی روی اجرای قانون ایستادگی خواهد کرد و اجازه نخواهد داد کسی آن را رعایت نکند. او عدم اجرای قانون را گردن کشی دانست و تخلف از قانون را امری قبیح شمرد.

احمد توکلی، نماینده اصول گرای مجلس ایران نیز چند روز پیش محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران را به گردن کشی در برابر قانون متهم کرد.

آقای توکلی گفته بود: "رئیس جمهور محترم به خود حق می‌دهد اگر به زعم خویش مصوبه‌ای را با قانون اساسی ناسازگار دید، از اجرای آن خودداری کند یا بگوید من آن را اجرا نمی‌کنم".

اکنون علی لاریجانی هم، با اشاره به این که اگر باب بی‌قانونی در کشور باز شود بی‌ عدالتی ایجاد می‌شود، گفته است: "این درست نیست روستایی‌ها قانون را اجرا کنند، اما بعضی سیاست‌مداران این کار را انجام ندهند. هرکس منزلت اجتماعی‌اش بیشتر است، پایبندی‌اش به قانون باید بیشتر باشد".

او در پایان سخنانش با اشاره به این که عدالت این است که کشور رونق اقتصادی داشته باشد و همه در آن سهیم باشند، اظهار کرد: "باید به دنبال اشتغال باشیم، نه اینکه ماهانه به افراد پول بدهیم و بگوییم بخورید تا گرسنه نمانید، و به همین خاطر باید زمینه‌های گسترش اشتغال مردم فراهم شود".

یکی از موارد اختلافی اخیر بین دولت و مجلس ایران، طرح هدفمندکردن یارانه ها بود. پس از تصویب قانون هدفمند کردن یارانه ها در مجلس ایران، محمود احمدی نژاد تهدید کرد که اگر به نظرات دولت عمل نشود، از اجرای طرح تصویب شده مجلس خودداری خواهد کرد.

مطالب مرتبط