روزنامه کیهان، نخست وزیر ایتالیا را "فاسد الاخلاق" خواند

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا
Image caption ایتالیا یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود

روزنامه کیهان، چاپ تهران در شماره امروز خود (یکشنبه، چهارده شهریور) در ستون اخبار ویژه، به سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر ایتالیا حمله کرده و او را "فاسد الاخلاق" و "سردسته مافیای ایتالیا" خوانده است.

این روزنامه که به جناح های تندروی حکومت ایران وابسته است، در مطلبی نوشته که آقای برلوسکونی از سکینه محمدی آشتیانی، زن ایرانی که به اتهام داشتن روابط جنسی در زمان حیات شوهرش به سنگسار محکوم شده، حمایت کرده است.

حمله لفظی به نخست وزیر ایتالیا در حالی صورت می گیرد که این روزنامه چند روز پیش، کارلا برونی، همسر نیکولا سارکوزی، رئیس جمهور فرانسه را هم به خاطر اقدامی مشابه محکوم کرده و او را "فاحشه" خوانده بود.

این اقدام روزنامه کیهان با انتقاد سخنگوی وزارت خارجه ایران رو به رو شد که در نشست مطبوعاتی ۹ شهریور (۳۱ اوت) از مطالب توهین آمیز منتشر شده در رسانه های این کشور علیه کارلا برونی سارکوزی انتقاد کرد و گفت: "سیاست های نادرست کشورها را می توان نقد کرد اما کلمات نادرست درباره مقامات آنها نباید به کار گرفته شود."

این انتقاد ظاهرا راه به جایی نبرد تا جایی که این روزنامه و چند رسانه نزدیک به دولت بار دیگر مطالبی توهین آمیز علیه کارلا برونی و چند شخصیت سرشناس فرانسوی چاپ کردند و امروز هم روزنامه کیهان، نوک حملات خود را متوجه سیلویو برلوسکونی کرده است.

این روزنامه، آقای برلوسکونی را "سمبل انحطاط اخلاقی و اعتیاد به فساد جنسی" خوانده و گفته است به دستور او، عکس سکینه محمدی بر سر در ساختمان نخست وزیری ایتالیا نصب شده است.

ایتالیا یکی از اصلی ترین شرکای تجاری ایران در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود.

حکم سنگسار برای خانم آشتیانی با انتقادهای فراوانی در جامعه جهانی رو به رو شده و در برخی از کشورها، تجمعاتی در این باره برگزار شده است.

در ایتالیا، جیانی آلمانو، شهردار رم از جمله منتقدان این حکم است.

در رم در برابر ساختمان سفارت ایران، تجمع هایی در اعتراض به حکم سنگسار برپا شده است.

تحریم باشگاه فوتبال آ. اس. رم

در همین حال خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا به دلیل آنچه حمایت باشگاه فوتبال آ. اس. رم ایتالیا از "یک محکوم دستگاه قضایی" خوانده، این باشگاه را برای یک ماه مورد تحریم خبری قرار داده است.

این خبرگزاری حمایت سرمربی این تیم از سکینه محمدی آشتیانی را دلیل این اقدام خود خوانده است.

مطالب مرتبط