به روز شده:  12:02 گرينويچ - 05 سپتامبر 2010 - 14 شهریور 1389

سپاه محمد رسول الله حمله به منزل کروبی محکوم کرد

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در پی حملات افراد 'بسیجی' و 'لباس شخصی' به محل سکونت مهدی کروبی، از سران مخالفان دولت، سپاه محمد رسول الله در بیانیه ای این اقدامات را حاشیه سازی برخی از عناصر خودسر در راهپیمایی روز قدس دانست.

در بیانیه سپاه محمد رسول الله تهران آمده است : "فرماندهان، مدیران، کارکنان و بسیجیان غیور و ولایتمدار سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ این گونه حرکت های حاشیه ای و عاری از تدبیر را محکوم کرده و اعلام می کند که در شرایط حاضر همه باید با آگاهی و بصیرت و برای حفظ وحدت از هرگونه ایجاد خوراک فکری برای نفاق داخلی و فتنه گران خودداری نمایند."

سپاه محمد رسول الله تهران در ادامه بیانیه با دعوت آحاد مردم به هوشیاری و بصیرت اعلام کرد: "مسببان این حاشیه سازی را افرادی خودسر و کاملا بی ارتباط با نهاد مقدس بسیج و سپاه دانسته و بر این حقیقت ماندار پای می فشارد که بهترین و بدترین پاسخ و محاکمه فتنه گران، محاکمه طبیعی و مردمی و عناصر سبک سر فتنه است."

درحالی که سپاه محمد رسول الله حمله به خانه مهدی کروبی را محکوم کرد سرتیپ محمدرضا نقدی رئیس بسیج مستضعفان در جمع دست اندرکاران تربیت و آموزش بسیج گفت: "ایجاد درگیری های ساختگی سناریوی دشمن است. آنها قصد دارند با ایجاد درگیری های محلی مردگان سیاسی فتنه گر را دوباره زنده و حزب الله را بدنام کنند."

سپاه

سپاه محمد رسول الله تهران در بیانیه حمله به خانه مهدی کروبی را محکوم کرد.

در روزهای اخیر گروهی با حمله به خانه کروبی، شیشه های ساختمان را شکسته و به دیوار آپارتمان آنها رنگ پاشیدند. این افراد از گاز اشک آور نیز استفاده کردند.برخی گزارشها نشان می دهد که این افراد از نیروهای بسیج بودند و حتی وقتی نیروهای انتظامی برای ساعاتی جلوی خانه آقای کروبی تجمع کردند، این افراد در همان نزدیکی مشغول عزاداری بودند و پلیس به آنها کاری نداشت.

آقای نقدی در ادامه افزود: "آمریکا و صهیونیست ها به ویژه انگلیس خبیث که صحنه گردانان مسائل است باید بدانند که این مهره ها سوخته و لو رفته اند و از نظر مردم افتاده اند و با هیچ ترفندی احیا نخواهند شد."

در روزهای گذشته بسیاری از چهره های اصلاح طلب چون محمد خاتمی، میرحسین موسوی، عبدالله نوری، یاسر خمینی در تماس با مهدی کروبی و دلجویی از او حمله به خانه آقای کروبی را محکوم کردند.

آیت الله بیات زنجانی هم با ارسال پیامی ضمن محکوم کردن این اتفاقات اعلام داشت: "هتک حرمت انسان، مساوی با هتک حرمت خانه کعبه و بلکه بالاتر از آن است و جسارت به یک انسان مسلم و یک انسان محترم، جسارت به خدا و جسارت به مقدسات خداست؛ نوعی حنگ و محاربه با خداست."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.