عسگراولادی: می خواهند هاشمی رفسنجانی را بی شناسنامه کنند

حبیب الله عسگراولادی، از اعضای اصلی حزب مؤتلفه اسلامی
Image caption آقای عسگراولادی از چهرهای شاخص اصولگرایان ایران محسوب می شود

حبیب الله عسگراولادی، از اعضای اصلی حزب مؤتلفه اسلامی، می گوید که اکبر هاشمی رفسنجانی اصولگرایی است که "تسلیم" احکام رهبر ایران است.

آقای عسگراولادی که از چهرهای شاخص اصولگرایان محسوب می شود، همچنین از افزایش فشارها بر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران، انتقاد کرد.

او با اشاره به سوابق آقای هاشمی رفسنجانی گفت: "برخی سخت گیری هایی که در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام می دهند، می خواهند ایشان را شهروندی بی شناسنامه کنند که نباید اینطور باشد."

وی درباره نحوه ارتباط میان آقای هاشمی رفسنجانی و رهبر ایران نیز گفت: "در زمانی که مقام معظم رهبری حکمی داشته باشند ایشان تسلیم هستند."

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی از حکم آیت الله علی خامنه ای درباره وقف دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نمونه ای بارز از تابعیت آقای هاشمی رفسنجانی از احکام حکومتی رهبر ایران یاد کرد و گفت که آقای هاشمی رفسنجانی "یک مجتهد سیاسی است و در طول زندگی خود در زمان امام {خمینی} و در حال حاضر همواره تابع ولی فقیه است".

او که در جمع اصولگرایان استان خراسان سخنرانی می کرد، گفت: "آقای احمدی نژاد در یک سمت اصولگرایی و آیت الله رفسنجانی نیز در طرف دیگر اصولگرایی است."

در روزهای اخیر، چهره های سیاسی حامی دولت آقای احمدی نژاد خواستار برخورد قضایی با مهدی هاشمی، فرزند آقای هاشمی رفسنجانی، در صورت بازگشت او به ایران شده بودند.

مخالفان دولت ایران برخورد قضایی احتمالی با او را نوعی زمینه سازی برای برخورد با اکبر هاشمی رفسنجانی می دانند که در حال حاضر ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری را به عهده دارد و پرنفوذترین مخالف دولت آقای احمدی نژاد محسوب می شود.

تلاش برای وحدت اصولگرایان

آقای عسگراولادی در سخنان خود از دعوت دو ماه پیش محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، از او و تنی چند از نمایندگان جبهه خط امام و رهبری، خبر داد و گفت: "آقای احمدی نژاد گفتند من وحدت اصولگرایان را کار خوبی می دانم."

او افزود که با موافقت آقای احمدی نژاد مقرر شده است که جلساتی توسط آقایان عسگراولادی، علی اکبر ولایتی و غلامعلی حداد عادل برای برقراری "وحدت میان اصولگرایان" برگزار شود.

آقای عسگراولادی همچنین از رایزنی های خود برای برقراری "وحدت میان اصولگرایان" خبر داده و اعلام کرده است که در پی این اقدام توانسته است که موافقت محمد رضا مهدوی کنی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و محمد یزدی، رئیس اسبق قوه قضاییه ایران را برای پیوستن به "جریان وحدت اصولگرایان" جلب کند.

به گفته آقای عسگراولادی، قرار است که در ادامه این تلاش ها، آقای مهدوی کنی در تهران و آقای یزدی در قم برگزاری جلسات "وحدت میان اصولگرایان" را مدیریت کنند.