آرش صادقی به پنج سال زندان محکوم شد

Image caption آرش صادقی عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی

آرش صادقی عضو ستاد ۸۸ میرحسین موسوی در زمان انتخابات ریاست جمهوری و عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی به پنج سال حبس قطعی محکوم شد.

آقای صادقی در گفت و گو با بی بی سی فارسی گفت او از اتهام تبلیغ علیه نظام تبرئه شده اما اجتماع و تبانی علیه نظام اتهام دیگری بوده که به خاطر آن به پنج سال حبس محکوم شده است.

فعالیت در ستاد ۸۸ برای انتخابات ریاست جمهوری و حضور در تجمعات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی از دیگر مواردی است که در پرونده این فعال دانشجویی مطرح شده است.

آرش صادقی، دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه دانشگاه علامه طباطبائی دلیل سکته قلبی مادرش را هجوم نیروهای امنیتی به منزلشان عنوان کرد و گفت:"نیروهای امنیتی روز 19 آبان در نیمه های شب به منزل ما رفتند. در حالی که من آن شب برای نگهداری از پدربزرگ و مادر بزرگم در منزل آنها بودم و خواهرم و مادرم در منزل بودند."

آقای صادقی به نقل از خواهرش گفت که "ساعت چهار و نیم صبح ماموران به منزل مراجعه کردند. دو بار در زدند که کسی در را باز نکرد، ماموران شیشه را شکسته و کلید را از پشت در برداشته و در را باز کردند و وسایل شخصی مرا همراه خود بردند."

مادر آقای صادقی به گفته او در" پی این حمله دچار حمله قلبی شد و پس از چهار روز در بیمارستان در گذشت."

آرش صادقی با انتقاد از این برخورد گفت هر بار که او را به دادسرای اوین احضار می کردند مراجعه می کرد و نمی داند به چه دلیل این بار چنین برخوردی صورت گرفت.

این فعال دانشجویی گفت که با آقای محمود علیزاده طباطبایی وکیل دادگستری تماس گرفته و قرار است شکایت نامه ای در این زمینه تنظیم و به دادگاه ارائه شود.

آقای صادقی گفت که "هزینه سنگینی را پرداخت کردم. ترجیح می دهم به زندان بروم. شرایط در داخل زندان بهتر از بیرون است. فشار خانواده که مرا مسبب مرگ مادرم می داند، فشار زیادی است."

آرش صادقی همزمان به اوج گیری اعتراضات نسبت به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته ایران بازداشت شد و بیش از یک سال را در بازداشت موقت گذراند. او در این مدت در بندهای ۲- الف سپاه و ۲۰۹ وزارت اطلاعات زندانی بود.

این فعال دانشجویی هم اکنون به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی به طور موقت آزاد است.

مطالب مرتبط