مشاور احمدی نژاد: رفسنجانی تکیه گاه اصلی فتنه بود

غلامحسین الهام
Image caption غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس جمهوری، وزیر سابق دادگستری و عضو سابق شورای نگهبان است

غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس جمهوری ایران، تکیه‌گاه اصلی "فتنه گران" را اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دانست.

هواداران دولت محمود احمدی نژاد، از معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته با لفظ "فتنه گر" یاد می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای الهام امروز ۲ دی (۲۳ دسامبر) نقش‌آفرینی خانواده آقای هاشمی رفسنجانی را در این اعتراضات "محرز" اعلام کرد و افزود: "برخی از شخصیت‌های انقلابی کشورمان در این جریان رفوزه شدند و نتوانستند در مسیر دفاع از خط ولایت نمره قبولی بگیرند".

در پی انتخابات ریاست جمهوری دهم، برخی فرزندان اکبر هاشمی رفسنجانی از سوی هواداران دولت به نقش داشتن در اعتراضات خیابانی منتقدان دولت متهم شده اند.

سه ماه بعد از انتخابات، فاطمه، محسن، فائزه، مهدی و یاسر هاشمی در نامه ای سرگشاده به صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه، انتشار اتهامات علیه خود را نوعی "اهرم فشار" علیه آقای هاشمی رفسنجانی و ابزاری برای "حذف" او دانستند.

غلامحسین الهام در بخش دیگری از سخنان امروز خود، هشت ماه تظاهرات خیابانی بعد از انتخابات ریاست جمهوری را "سنگین‌تر" از هشت سال جنگ با عراق توصیف کرده و افزوده است: "از هاشمی رفسنجانی که آدم پخته و باتجربه‌ای در علم سیاست بود، حرکاتی که در حادثه سال گذشته به نام او و با پشتیبانی حامیان او صورت گرفت بعید به نظر می‌رسد."

وی در ارتباط با نحوه برخورد حکومت با رهبران اصلاح طلبان معترض (میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمد خاتمی) گفته است: "اگر امروز سران فتنه دستگیر نشده‌اند به خاطر مصلحت نظام بوده است و برخی خواص نیز پشتیبان چنین شخصیت‌هایی در کشور هستند."

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، بعد از انتخابات در اظهارنظرهایی جداگانه، شخصیت ها و مسئولانی که در مقابل "فتنه گران" موضع گیری نکرده اند را "خواص بی بصیرت" نامیده و مورد انتقاد قرار داده است.

برخی از نیروهای نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، یکی از مخاطبان انتقادات آیت الله خامنه ای را از "خواص بی بصیرت"، اکبر هاشمی رفسنجانی دانسته اند.

مطالب مرتبط