هادی حیدری و دو عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت آزاد شدند

عرب سرخی، حیدری، شفیعی
Image caption بالا از راست: فاطمه عرب سرخی، علیرضا طاهری. پائین از راست: محمد شفیعی و هادی حیدری

گزارش ها از تهران حاکی از آزادی هادی حیدری، کاریکاتوریست اصلاح طلب، محمد شفیعی و علیرضا طاهری، از اعضای شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی است.

به گزارش سایت های نزدیک به مخالفان دولت ایران از جمله جرس، آقایان حیدری، شفیعی و طاهری، امروز دوشنبه ۶ دی ماه با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شدند.

هادی حیدری ‌کاریکاتوریست و مدیر هنری روزنامه‌ اعتماد ملی است که پیش از این یک بار دیگر در آبان ماه سال گذشته، در جریان حمله ماموران امنیتی به مراسم برگزاری دعای کمیل برای آزادی زندانیان سیاسی بازداشت شده بود.

محمد شفیعی عضو شورای شاخه جوانان مشارکت مرکز و محمد طاهری نیز کارگردان و عضو شاخه جوانان این حزب است.

این افراد به همراه فاطمه عرب سرخی صبح روزیکشنبه ۲۸ آذرماه برای ارائه پاره ای توضیحات به دادسرای اوین احضار شده بودند که بازداشت شدند.

این در حالیست که فاطمه عرب سرخی، دختر فیض‌الله عرب‌سرخی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که خود، عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت اسلامی ایران است همچنان در زندان اوین به سر می برد.

به گزارش کلمه، سایت نزدیک به میر حسین موسوی، از رهبران مخالف دولت ایران، مریم شربتدار قدس، مادر فاطمه عرب سرخی گفته است، ماموران دادستانی به هیچ یک از اعضای خانواده‌ آنها اجازه‌ ملاقات نداده‌اند و اعلام کرده اند که فقط فرزند دو‌ساله‌ فاطمه عرب سرخی می‌تواند به ملاقات مادرش برود.

فیض الله عرب سرخی که خود نیز در زندان است، یک روز پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ بازداشت شد. او نخستین بار پس از بیش از نه ماه در فروردین ۱۳۸۹ به قید وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی به مرخصی رفت.

در دادگاهی که برای او برگزار شد، به جرم "اقدام علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام" به شش سال حبس محکوم شد.

به گزارش وبسایت کلمه، در همین حال، امروز عادل محمدحسینی، از فعالان اصلاح طلب که به دادسرای اوین احضار شده بود نیز دستگیر شده است.

مطالب مرتبط