مجمع تشخیص مصلحت: هاشمی رفسنجانی از کسی شکایت نکرده است

هاشمی رفسنجانی
Image caption رسانه های طرفدار دولت ایران در پی موضع‌گیری‌های انتقادی آقای هاشمی رفسنجانی در جریان وقایع انتخاباتی سال گذشته، بر شدت حملات خود به او و خانواده‌اش افزودند

در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه مدیران مسئول دو روزنامه حامی دولت در ایران به اتهام "نشر اکاذیب" علیه اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، به دادگاه اجضار شده اند، دفتر این مجمع شکایت شخصی آقای هاشمی رفسنجانی علیه آنها را تکذیب کرد.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل دادگستری، پیش تر اعلام کرده بود که مهرداد بذرپاش، مدیر مسئول پیشین روزنامه "وطن امروز" و کاوه اشتهاردی، مدیر مسئول روزنامه "ایران" باید روز ۲۶ دی در دادگاه حاضر شوند تا به شکایت دفتر مجمع تشخیص مصلحت پاسخ دهند.

آقای اشتهاردی که اخیرا با شکایت مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی، محاکمه و به حبس و شلاق تعلیقی محکوم شده است، ضمن اعتراض به عملکرد قوه قضائیه، به خبرگزاری فارس گفته بود: "محاکمه دیگری هم با شکایت خود هاشمی تشکیل خواهد شد که احتمالا حکم آن نیز از پیش انشاء شده است و برداشت من این است که چندان ضرورتی به تشکیل چنین دادگاهی نیست و قطعا قاضی رأی خود را از قبل صادر کرده است و دفاعیات من و نظر هیأت منصفه در این دادگاه مهم نخواهد بود".

اکنون دفتر مجمع تشخیص مصلحت با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرده است: "آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول عمر خود تاکنون از هیچ شخص حقیقی و حقوقی و یا رسانه ای شکایت نکرده اند؛ لذا ادعاهای مدیران مسئول این دو نشریه به نقل از وکیل خانواده آیت الله هاشمی، نوعی تحریف سخنان وی محسوب شده و خلاف واقع است".

در این اطلاعیه شکایت دفتر مجمع تشخیص مصلحت از روزنامه های ایران و وطن امروز تکذیب نشده است.

آقای هاشمی رفسنجانی علاوه بر مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مجلس خبرگان رهبری را هم به عهده دارد و بانفوذترین منتقد محمود احمدی نژاد و دولت او محسوب می شود.

آقای احمدی نژاد در جریان تبلیغات انتخاباتی سال گذشته، آقای هاشمی رفسنجانی و فرزندان او را به کارشکنی در کار دولت و هدایت رقبای انتخاباتی خود متهم کرد.

چهره ها و رسانه های هوادار دولت، از جمله روزنامه های ایران و وطن امروز هم بعدا مهدی هاشمی، فرزند آقای هاشمی رفسنجانی را به دست داشتن در سازماندهی اعتراضات انتخاباتی و در نتیجه تلاش برای "براندازی" نظام متهم کردند.

مقامات قضایی ایران بارها گفته اند که پرونده ای علیه مهدی هاشمی تشکیل شده و او که چند ماه پس از انتخابات از کشور خارج شده است، به محض بازگشت محاکمه خواهد شد.