هشدار مصباح یزدی نسبت به نفوذ فراماسونری در ایران

مصباح یزدی حق نشر عکس ii
Image caption این برای چندمین بار در روزهای گذشته است که آقای مصباح یزدی به مطرح کنندگان مکتب ایرانی هشدار می دهد

محمد تقی مصباح یزدی؛ یکی از روحانیون بلندپایه طرفدار دولت ایران گفت که "نفوذ غیر خودی ها در میان خودی ها"، شدیدترین خطری است که اسلام تاکنون با آن مواجه بوده است.

این عضو مجلس خبرگان رهبری از تشکیلاتی "فراماسونری" خبر داد که در حال تشکیل شدن است و با شعار قرآن و اسلام پیش می آید.

آقای مصباح یزدی گفت: "چگونه کسی که در عمرش با عالمی ارتباط نداشته و علاوه بر آن هر روز ضربه ای به اسلام می زند می تواند برای اسلام مفید باشد و برخی به آن دل ببندند."

به نظر می رسد که منظور آقای مصباح یزدی، اسفندیار رحیم مشائی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد باشد که کاملا مورد اعتماد اوست.

او در ادامه با انتقاد از عزل و نصب هایی که این روزها رخ می دهد، گفت: "این حرفهای ملی گرایانه و مکتب ایرانی، آن هم در زمان اوج نهضت اسلامی در جهان اسلام برای چیست؟"

چند روز پیش از این هم آقای مصباح یزدی، کسانی را که "بی شرمانه مکتب ایران را به جای مکتب اسلام معرفی می کنند"، غیر خودی خوانده بود.

رئیس موسسه آموزش و پژوهشی امام خمینی در جمع فرماندهان نیروی زمینی سپاه و قرارگاه خاتم الانبیاء گفته بود "ای کسانی که ادعای خط امامی می کنید، امام راحل در کدام سخنرانی خود از اسلام نام نبرد و از ایران نام برد؟"

آقای مصباح یزدی در سخنان امروز خود با اعلام خطر در مورد روی کار آمدن مسئولینی که به "ابدی بودن" احکام اسلامی اعتقاد ندارند، گفت: "آنوقت این اساس اسلام است که زیر سوال می رود."

او گفت: "اگر روزی بپرسند چرا برای تساوی ارث زن و مرد کاری نکردید، شاید بتوانیم عذری بیاوریم ولی اگر بگویند چرا اساس اسلام را حفظ نکردید چه عذری می توانیم بیاوریم؟"

اصولگرایان منتقد دولت در ماه های اخیر به شدت از مطرح شدن عبارت "مکتب ایرانی" توسط اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر و یکی از نزدیک ترین یاران آقای احمدی نژاد، انتقاد کرده اند.

منتقدان می گویند که هواداران دولت با تأکید بر ملی گرایی ایرانی قصد دارند که آرای مخالفان حکومت مذهبی ایران را در انتخابات آینده ریاست جمهوری، به نفع طیف خود جذب کنند.

این در حالیست که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران بارها در سخنانش به حمایت تلویحی از سخنان اسفندیار رحیم مشائی پرداخته است.

او در اسفند ماه سال گذشته گفته بود: "این که بر روی ایران تأکید می کنیم، یک نوع ناسیونالیسم خودخواهانه نیست، بلکه یک مسئولیت و مأموریت برآمده از یک تاریخ مقاومت و ایستادگی است".

مطالب مرتبط