شرکت ملی نفت: قراردادهای نفتی خاتم الانبیاء ۲۵ میلیارد دلار است

محمود احمدی نژاد و رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا حق نشر عکس president.ir
Image caption محمود احمدی نژاد و رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا که برای تصدی وزارت نفت معرفی شده است

احمد قلعه بانی مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران، می گوید که ارزش قراردادهای وزارت نفت با قرارگاه خاتم الانبیاء وابسته به سپاه پاسداران به ۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران- ایرنا، آقای قلعه بانی گفته که "همکاری وزارت نفت و قرارگاه خاتم الانبیاء الگویی مناسب برای سایر شرکت های پیمانکاری است و این الگو در تمام بخش های این صنعت اجرایی می شود."

آقای قلعه بانی که ثروتمندترین شرکت ایرانی را مدیریت می کند، در نشست مدیران وزارت نفت سخن می گفت که سرتیپ رستم قاسمی فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء و وزیر پیشنهادی نفت نیز حضور داشت.

در طول شش سال گذشته، دولت محمود احمدی نژاد در حالی پروژه های نفتی زیادی را به قرارگاه خاتم الانبیاء واگذار کرده است که پیش از آن قرارگاه خاتم الانبیاء بیشتر در پروژه های راهسازی و سد فعالیت داشت.

آقای قاسمی وزیر پیشنهادی نفت پیش از آنکه از سوی مجلس رای اعتماد بگیرد، در نشست ویژه مدیران نفتی حضور پیدا کرده است و پارلمان نیوز پایگاه خبری فراکسیون اقلیت مجلس نوشته که آقای رستمی در حالی در جمع مدیران نفتی حاضر شده که که هنوز از مجلس رای اعتماد نگرفته و "تردید هایی در بین نمایندگان در دادن رای اعتماد به وی مشاهده می شود."

پارلمان نیوز نوشته که این نشست به دستور آقای قاسمی برای بررسی وضعیت طرح های صنعت نفت و گاز به خصوص طرح های توسعه میدان های مشترک نفت و گاز برگزار شده است.

'تحریم سازمان ملل نیستم'

همزمان با این نشست، آقای قاسمی گفته که به خاطر مسئولیتی که قرارگاه خاتم الانبیاء داشته از سوی اروپا و آمریکا تحریم شده است.

به گزارش ایرنا، آقای قاسمی در پاسخ به خبرنگاری در باره امکان سفرش به خارج از کشور با توجه به تحریم ها گفته که "من تحریم کشور آمریکا هستم نه سازمان ملل و بنابر این برای حضور در کشورهای دیگر مشکلی ندارم و آمریکا هم برای ما اهمیتی ندارد."

آقای قاسمی که سرتیپ سپاه پاسداران است، در جمع مدیران ارشد وزارت نفت گفته که "یک چهره نظامی نیستم اما خود را پاسدار حفظ و صیانت از ثروت های ملی و ارزشهای نظام می دانم."

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء گفته که حتی در دوران جنگ هشت ساله با عراق بیشتر در فعالیت های عمرانی و پشتیبانی جنگ فعالیت کرده و در قرارگاه خاتم الانبیاء نیز با لباس شخصی به کارها رسیدگی کرده و "در این سالها به ندرت لباس نظامی" پوشیده است.

او گفته که در زمان بازدید آیت الله خامنه ای رهبر ایران از منطقه عسلویه در شمال میدان گازی پارس جنوبی لباس نظامی پوشیده و از قول رهبر ایران گفته "آقای قاسمی می دانند که من به لباس سپاه علاقمند هستم برای این موضوع امروز لباس نظامی پوشیده اند."

مطالب مرتبط