صدور حکم دو سال زندان برای قاسم شعله سعدی

قاسم شعله سعدی حق نشر عکس .
Image caption قاسم شعله سعدی به دوسال دیگر زندان محکوم شد

قاسم شعله سعدی، نماینده پیشین مجلس ایران که از فروردین ماه در زندان به سر می برد، به اتهام توهین به آیت الله خامنه ای به تحمل دو سال حبس محکوم شد.

فخرالسادات فهندژ سعدی، همسر آقای شعله سعدی گفته است که این حکم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به قضاوت قاضی مقیسه صادر شده است.

به گفته او، قبل از دستگیری آقای شعله سعدی، همزمان دو پرونده علیه او، یکی در شعبه ۱۵ و دیگری در شعبه ۳ بازپرسی مطرح بود که به یک اتهام واحد مربوط می شد.

خانم فهندژ سعدی گفت: "قاضی صلواتی در شعبه ۲۶ حکم یک سال زندان، ده سال محرومیت از وکالت و ده سال محرومیت از تدریس در دانشگاه برای مصاحبه های همسر من صادر کرد. ما هم نسبت به پرونده دوم اعتراض کردیم و بازپرس قول داد رسیدگی کند و اگر محتویات هر دو پرونده یکی باشد، در مورد دومی قرار منع پیگرد صادر کند."

به گفته خانم فهندژ سعدی، بازپرس پرونده در رسیدگی های صورت گرفته متوجه شد که محتویات هر دو پرونده یکی است و برای این اتهام یک بار حکم مجازات صادر شده است.

همسر آقای شعله سعدی گفت: "اما قبل از صدور حکم منع پیگرد، آقای دادستان این پرونده را با اتهام توهین به رهبری به دادیاری دادند و در پی آن آقای مقیسه در دادگاه شعبه ۲۸ همسرم را به دو سال محکوم کردند."

وضعیت جسمی قاسم شعله سعدی به گفته همسرش وخیم است و در زندان اوین دچار ضایعه نخاعی شده و نیاز به درمان خارج از زندان را دارد. سایت خبری جرس نیز از شکنجه شدن آقای شعله سعدی در زندان خبر داده است.

آقای شعله سعدی، استاد که استاد رشته حقوق است از فروردین ماه امسال به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری زندانی شد و هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد.