حامیان آیت‌الله خامنه‌ای در مقابل منزل حسین علایی تجمع کردند

حمله به منزل حسین علایی حق نشر عکس Fars
Image caption خبرگزاری فارس معترضان به حسین علایی را "عزاداران و رزمندگان دفاع مقدس" توصیف کرده است

همزمان با انتشار نامه اعتراض آمیز ۱۲ فرمانده سابق و فعلی سپاه علیه حسین علایی، رئیس پیشین ستاد مشترک سپاه پاسداران، عده‌ای تحت عنوان "حامیان ولایت" در مقابل منزل وی تجمع کردند.

خبرگزاری فارس شنبه ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) نوشت که تجمع کنندگان به "همراهی حسین علایی با جریان فتنه" اعتراض کرده و شعارهایی همچون "سردار بی‌بصیرت، بصیرت بصیرت" و "علایی ننگت باد، شرمت باد" سر داده اند.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران، در توضیح علت تجمع امروز آورده است: "علایی که در ایام فتنه با این جریان همراهی می‌کرد، چندی پیش با درج مقاله‌ای توهین‌آمیز، نظام مقدس جمهوری اسلامی را با نظام منحوس پهلوی مقایسه و به آن تشبیه کرد."

گزارش خبرگزاری فارس، به مقاله چهار روز پیش حسین علایی در روزنامه اطلاعات اشاره دارد که در آن، به یادآوری برخی اقدامات شاه سابق ایران پرداخته که آنها را زمینه ساز سقوط وی دانسته است.

در این مقاله "تیراندازی به تظاهر کنندگان"، "حصر کردن بعضی بزرگان در خانه های خود"، "متهم کردن مخالفان به اقدام علیه امنیت کشور" و "متهم کردن مردم معترض به اردو کشی و زورآزمایی خیابانی" از جمله اشتباهات محمدرضا شاه پهلوی عنوان شده که به سرنگونی وی انجامیده است.

اشارات ذکر شده در نامه آقای علایی، از سوی موافقان و مخالفان حکومت ایران، انتقادی غیر مستقیم به شیوه مقابله آیت الله خامنه ای با تظاهرات خیابانی معترضان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ تلقی شده، که هواداران رهبر ایران از آن با عنوان "فتنه" یاد می کنند.

حق نشر عکس Fars

در عکس های منتشر شده از سوی خبرگزاری فارس، تظاهر کنندگانی دیده می شوند که با نصب پلاکاردی بر دیوار منزل حسین علایی، خواستار اخراج او از و خانواده اش از این منزل واقع در "شهرک شهید کلاهدوز" (از مجتمع های مسکونی سپاه پاسداران) شده اند.

در دست های تعدادی از این تظاهرات کنندگان عمدتا جوان، که خبرگزاری فارس آنان را "عزاداران [اربعین] و رزمندگان دفاع مقدس" توصیف کرده، پوسترهایی از آیت الله خامنه ای با آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به چشم می خورد.

نامه همسران باکری و همت

خبرگزاری فارس امروز همچنین نامه ۱۲ نفر از فرماندهان فعلی و سابق سپاه پاسداران خطاب به حسین علایی را منتشر کرده است که در آن، به انتقاد از مقاله هفته پیش وی در روزنامه اطلاعات پرداخته اند.

این نامه با امضای جعفر اسدی، علی فضلی، محمد کوثری، اسماعیل قاآنی، مرتضی قربانی، حسین همدانی، علی زاهدی، مرتضی صفاری، محمد حجازی، غلامرضا جعفری، غلامرضا جلالی و علی بنی لوحی منتشر شده است.

امضا کنندگان نامه نوشته اند که "این مقاله بر زخم کهنه اهانت به انقلاب اسلامی و رهبری الهی آن که شیوه همیشگی و عاجزانه دشمن زخم خورده بوده نمک پاشیده" و نویسنده مقاله را متهم کرده اند که " ناروا و بی‌پروا حق نمک خوردن را پاس نمی‌دارد و نمکدان شکسته است".

این نامه، همچنین با طرح این پرسش از آقای علایی که "چه‌کسی از بی‌انصافی‌هایی که در حق انقلاب اسلامی و رهبری فرزانه آن کردید، احساس خوشنودی می‌کند؟"، از وی خواسته است به راه فرماندهان کشته شده در زمان جنگ ایران و عراق وفادار بماند.

این در حالی است که همزمان با انتشار این نامه، ژیلا بدیهیان همسر محمد ابراهیم همت و فاطمه چهل امیرانی همسر حمید باکری، هر دو از معروف ترین فرماندهان سپاه که در زمان جنگ با عراق کشته شدند، با انتشار نامه ای سرگشاده به حسین علایی، از مقاله او تقدیر کرده اند.

ژیلا بدیهیان و فاطمه چهل امیرانی با انتقاد از "هتاکی های" صورت گرفته علیه آقای علایی نوشته اند: "از جماعتی که با بی خردی با شما برخورد کرده اند، انتظاری نداریم چون فکر می کنیم شما را نمی شناسند، اما از دوستان هم رزم شما متعجبیم که در مقابل این هجمه های حساب شده ساکت هستند."

همسران محمدابراهیم همت و حمید باکری در ادامه تاکید کرده اند: "اگر بچه های خالص جنگ همدیگر را تنها بگذارند، فرصت طلب هایی که در دفاع مقدس نبودند، می خواهند با به زیر سوال بردن جنگ و بچه های جنگ ، عدم حضور خود را موجه کنند."

بعد از انتشار مقاله آقای علایی در روزنامه اطلاعات، تعدادی از سایت های مدافع رهبر و رئیس جمهوری ایران با انتشار مقالاتی شدیداللحن به انتقاد از آقای علایی پرداخته بودند.

مطالب مرتبط