پای استاندار تهران به پرونده اختلاس کشیده شد

مرتضی تمدن حق نشر عکس FARS
Image caption استاندار تهران برای همکاری با دادگاه اعلام آمادگی کرده است

در جریان دادگاه رسیدگی به پرونده اختلاس شرکت بیمه ایران در تهران، امروز چهارشنبه ۱۷ خرداد (۶ ژوئن) نماینده دادستان گفت که در جریان تحقیقات، از مرتضی تمدن، استاندار تهران هم بازجویی شده است.

به گفته نماینده دادستان، سرپرست پیشین معاونت فنی و عمرانی استانداری تهران در بازجویی های خود گفته است که ۱۵ میلیون تومان از مبالغی را که به صورت غیر قانونی دریافت کرده بود، به استاندار تهران داده است، اما آقای تمدن "در بازجویی ها این موضوع را رد کرد".

نماینده دادستان گفت که بازجویی از استاندار تهران اواخر خردادماه سال گذشته انجام شده است.

آقای تمدن پس از انتشار گزارش های مربوط به جلسه امروز دادگاه گفت که برای پاسخ گویی به "شبهات" و همکاری با دادگاه آماده است.

سرپرست پیشین معاونت فنی و عمرانی استانداری تهران که در گزارش های منتشر شده در رسانه های ایران از او با عنوان "ی-د" یاد شده است، در این پرونده به اختلاس، تصرف غیرمجاز در عوارض، دریافت غیرقانونی پول، "تضییع حقوق دولت"، تصدی بیش از یک شغل دولتی و عضویت در شبکه فساد مالی متهم شده است.

او متهم شده است که مبالغی کلان را به صورت غیرمجاز (رشوه) از جمله برای صدور مجوز احداث بیش از ۱۵۰ انبار متعلق به شرکت انبارداران فجر شهر ری دریافت کرده است.

این مقام سابق استانداری تهران عضو هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری بیمه ایران بوده است و به گفته نماینده دادستان، با یکی از متهمان اصلی پرونده اختلاس شرکت بیمه ایران همکاری نزدیک داشته است.

پرونده اختلاس شرکت بیمه ایران پیش تر هم به دلیل مطرح شدن نام محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور ایران خبرساز شده بود.

الیاس نادران، نماینده اصولگرای منتقد دولت در مجلس ایران گفته بود که آقای رحیمی رئیس "حلقه خیابان فاطمی" است که اختلاس بیمه ایران را انجام داده است و فعالیت های غیرقانونی دیگری هم داشته است.

آقای رحیمی این اتهامات را رد می کند و علیه آقای نادران به قوه قضائیه شکایت کرده است.

اخیرا یکی از متهمان پرونده اختلاس در شرکت بیمه ایران در دادگاه گفت که تمام اعترافاتش علیه آقای رحیمی را پس می گیرد.

مطالب مرتبط