آمريكا خبر از ادامه مذاكره با ايران داد

به روز شده:  02:30 گرينويچ - جمعه 28 سپتامبر 2012 - 07 مهر 1391

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت انتظار دارد نمایندگان کشورهای ۵+۱ در آینده ای نه چندان دور برای بار چهارم با مذاکره‌کنندگان ایرانی دیدار کنند

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا از ادامه گفتگوها با ایران بر سر برنامه هسته‌ای این کشور خبر داد.

این مقام آمریکایی بعد از دیداری که نمایندگان ٥+١ با کاترین اشتون داشتند این خبر را اعلام کرد.

خانم اشتون پس از این دیدار که در نیویورک انجام شد، به خبرنگاران گفت در این جلسه آنها را در جریان آخرین دیدارش با سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی ایران قرار داده است.

خانم اشتون گفت به زودی با آقای جلیلی تماس خواهد گرفت تا او را هم از آنچه در این جلسه گذشته مطلع کند.

پس از این دیدار یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت گزارش خانم اشتون از دیدارش با دبیر شورای امنیت ملی ایران در ۲۸ شهریور ماه وزاری خارجه گروه ۵+۱ و معاونانشان را امیدوار کرده است که ایران در حال برداشتن گام‌هایی به سمت جدی گرفتن مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای است.

او گفت انتظار دارد نمایندگان کشورهای ۵+۱ در آینده ای نه چندان دور برای بار چهارم با مذاکره کنندگان ایرانی دیدار کنند.

به گزارش بهمن کلباسی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در نیویورک این مقام ارشد آمریکایی گفته است که ما به همراه دیگر کشورهای ۵+۱ از تاثیر منفی تحریم‌ها بر مردم عادی ایران مطلعیم ولی معتقدیم سیاست موازی مذاکره و تحریم به مراتب مطلوب تر از گزینه های دیگر است.

این مقام در انتها گفته ما می‌خواهیم اطمینان پیدا کنیم که دور جدید مذاکرات با ایران ثمر بخش باشد.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی روز سه‌شنبه خود در سازمان ملل متحد گفت که او همچنان امیدوار است مسئله برنامه هسته‌ای ایران از طریق مذاکره حل شود.

با این حال آقای اوباما تاکید کرد که مذاکره نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.