مجله کیهان کاریکاتور توقیف و مجوز خبرگزاری وفا لغو شد

به روز شده:  14:04 گرينويچ - دوشنبه 08 اکتبر 2012 - 17 مهر 1391
هیات نظارت بر مطبوعات

هیات نظارت بر مطبوعات هر دوشنبه جلسه دارد

هیات نظارت بر مطبوعات امروز دوشنبه ۱۷ مهرماه حکم لغو مجوز خبرگزاری وفا و همچنین توقیف نشریه کیهان کاریکاتور، را صادر کرد.

رسانه های ایران می گویند نشریه‌ کیهان کاریکاتور، به دلیل انتشار کاریکاتوری توهین آمیز از حضرت یوسف توقیف و قرار شد و پرونده آن برای رسیدگی به دادگاه فرستاده شود.

در جلسه اخیر هیات نظارت بر مطبوعات همچنین مجوز خبرگزاری وفا نیز لغو شده است.

خبرگزاری وفا بر اساس توضیحاتی که در وب سایت آن آمده یک خبرگزاری "بین المللی" است که تمرکز آن بر موضوعات مربوط به زنان و خانواده است.

در واکنش به تعطیلی خبرگزاری وفا، این خبرگزاری نوشته به دلیل انتشار نامه ای از جانبازان (آسیب دیدگان جنگ هشت ساله ایران و عراق) حکم لغو مجوز آن صادر شده است.

بر اساس خبری که این خبرگزاری منتشر کرده، شماری از ایثارگران (فعالان و آسیب دیدگان جنگ ایران و عراق) در نامه ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خواستار برکناری معاون مطبوعات داخلی او شده بودند که این نامه برای اولین بار در خبرگزاری وفا منتشر شده بود.

این افراد به نوشته خبرگزاری وفا "غفلت و بی توجهی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اصل مهم ایثارگری" را دلیل تقاضا برکناری او عنوان کرده اند.

یکی از نویسندگان این نامه به خبرگزاری وفا گفته "انتظار داشتیم وزارت ارشاد در برابر این خواسته با ایثارگران تعامل کنند و انتظار تقابل این وزارتخانه با ایثارگران را نداشتیم."

خبرگزاری وفا می گوید پس از انتشار این نامه، معاونت مطبوعاتی، رسانه های اینترنتی منتشر کننده بیانیه را تهدید به فیلتر شدن کرده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.