لاریجانی: مجازات زورگیری اعدام است

به روز شده:  18:57 گرينويچ - چهارشنبه 12 دسامبر 2012 - 22 آذر 1391

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران تاکید کرد که نیروی انتظامی باید دور جدید برخورد با اشرار را آغاز کند

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران، درباره زورگیری گفته است: "تفاوتی میان به کارگیری سلاح سرد یا گرم وجود ندارد و در حکم محاربه و مجازات آن نیز اعدام است."

آقای لاریجانی گفته است: "وقوع این جنایات و انتشار فیلم آن موجب ناامنی است و هرچند در تمام دنیا این وقایع و حوادث وجود دارد، اما چنین اتفاقاتی در کشور اسلامی ما تکان‌دهنده است و نیروی انتظامی باید دور جدید برخورد با اشرار را آغاز کند."

به تازگی فیلم دوربین مداربسته‌ای در کلیک یوتیوب منتشرشده که در آن چهار نفر که به قمه مسلح هستند در خیابانی به یک عابر حمله می‌کنند، کیفش را به زور از او می‌گیرند، با قمه به او ضربه می‌زنند و فرار می‌کنند. به نظر می‌رسد که این اتفاق دو هفته پیش در تهران افتاده است.

انتشار این فیلم واکنش‌های بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

آقای لاریجانی وعده داده که پلیس ایران با عاملان این حمله و نمونه‌های مشابه با سرعت و قاطعیت برخورد می‌کند.

او گفته که به جز اعدام "مجازات‌های بدیل دیگری نیز در این زمینه وجود دارد اما دستگاه قضایی باتوجه به ضرورت بالا بردن هزینه اعمال شرورانه و برخورد قاطع، مجازات اعدام را انتخاب کرده است."

آقای لاریجانی گفته است "امنیت مردم از نان شب هم واجب‌تر است" و از پلیس ایران برای تامین امنیت تشکر کرده است.

پیش از این نیز انتشار فیلمی از یک قتل در میدان کاج تهران، و همچنین فیلم دیگری از حمله با چاقو به مردی در کرج جنجال‌برانگیز شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.