از 'مرگ بر آمریکا' تا ترانه‌های حمیرا: گفتگو با 'بسیجی مشهور'

به روز شده:  12:46 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391

مدیا پلیر

حمید رضا احمد آبادی بسیجی است که آنقدر از او عکس و فیلم در رسانه ها منتشر شده که خود را "معروف ترین" بسیجی این روزها می داند. علی همدانی، او را پیدا کرده و در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی با او گفتگویی انجام داده.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

در عکس های مربوط به تظاهرات و تجمع های گوناگون، چهره حمید رضا احمد آبادی بیشتر از همه به چشم می خورد

خودش می گوید از روزی که توانسته، در همه تظاهرات های دولتی در ایران شرکت کرده تا "ولایتمداری" اش را ثابت کند.

بسیجی است، با این تفاوت که آنقدر از او عکس و فیلم در رسانه ها منتشر شده است که خود را "معروف ترین" بسیجی این روزها می داند.

وقتی جستجو می کنی، می‌بینی که حق دارد... در عکس های مربوط به تظاهرات و تجمع های گوناگون، از ۲۲ بهمن گرفته تا تظاهرات مقابل سفارت خانه های غربی، چهره او بیشتر از همه به چشم می خورد.

آخرین نمونه اش شاید تصاویری باشد که در جریان حمله سال گذشته به سفارت بریتانیا در تهران از او منتشر شد. در آن عکس، او سوار بر اسب سر در سفارت بریتانیا، به خاطر عقایدش بر آن تیشه می زد.

سوژه شبکه های اجتماعی هم شده، با القاب مختلف که خودش می گوید آنها را شنیده است.

دست به دست شدن تصاویرش در شبکه های اجتماعی کم بود، خودش هم خوراک تازه ای فراهم کرده: او اخیرا عقاید خود را در قالب تصاویر ویدیویی در شبکه یوتیوب منتشر می کند.

می گوید سالهاست که دانشجو است، برای اینکه می خواهد " فعال دانشجویی" تلقی شود و نه " یک بسیجی طرفدار حکومت".

خود را حمیدرضا احمدآبادی معرفی می کند، کارمند شهرداری؛ گرچه می گوید بیش از یک شناسنامه دارد تا اگر لازم شد بتواند"دو تنه" به جنگ دشمنان نظام و "ولایت" برود.

علی همدانی، آقای احمدآبادی را پیدا کرده و در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی با او این گفتگو را انجام داده است. گفتگویی هم در باب تفکرات او و هم درباره زندگی شخصی اش.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.