صادق لاریجانی: به خاطر رهبر در مقابل اتهامات احمدی نژاد سکوت می‌کنم

به روز شده:  17:49 گرينويچ - چهارشنبه 06 فوريه 2013 - 18 بهمن 1391
صادق لاریجانی

آقای احمدی نژاد سه روز پیش به طرح اتهاماتی علیه صادق لاریجانی و برادرش علی لاریجانی پرداخته بود

صادق لاریجانی، رئیس دستگاه قضایی ایران با تاکید بر اینکه "نسبت های رئیس‌جمهور در مورد قضات و نمایندگان مجلس و روسای قوا" را کذب می داند گفت: "فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از اوامر مقام معظم رهبری سکوت می‌کنم."

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قوه قضائیه، آقای لاریجانی چهارشنبه ۱۸ بهمن (۶ فوریه) افزود که قصد دارد در آینده "به تفصیل" در این مورد سخن بگوید و "ماهیت جریان انحرافی و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی آنان را فاش کند".

اشاره آقای لاریجانی، به اظهارات رئیس جمهور ایران در جلسه علنی سه روز پیش مجلس است که طی آن، آقای احمدی نژاد به طرح ا کلیک تهاماتی علیه علی و صادق لاریجانی روسای دو قوه مقننه و قضائیه ایران پرداخته بود.

محافظه کاران منتقد دولت، عده ای از همکاران آقای احمدی نژاد را که به عقیده آنان مطیع رهبر ایران نیستند، "جریان انحرافی" می نامند.

صادق لاریجانی در سخنان خود با اشاره به سخنان خبرساز محمود احمدی نژاد در مجلس، گفته است "آنچه در روز یکشنبه در مجلس رخ داد به کام ملت بسیار تلخ بود".

"اظهارات جدید رئیس دستگاه قضایی ایران، در حالی منتشر می شود که روز گذشته، رسانه ها از دیدار غیرمنتظره او با آیت الله خامنه ای خبر داه بودند"

اظهارات جدید رئیس دستگاه قضایی ایران در حالی منتشر می شود که روز گذشته، رسانه ها از دیدار غیرمنتظره او با آیت الله خامنه ای خبر داده بودند.

سه شنبه عصر، محمدرضا رضایی کوچی نائب‌ رئیس کمیسیون عمران مجلس به خبرگزاری فارس گفت: "قرار بود تا اعضای کمیسیون عمران امروز با رئیس قوه قضائیه دیدار داشته باشند که به دلیل دیدار آملی لاریجانی با رهبری، این دیدار لغو و به زمان دیگری موکول شد."

ساعاتی قبل از اظهارات این نماینده مجلس، محمود احمدی نژاد در آستانه سفر به مصر، در حمله ای مجدد به مسئولان قضایی گفته بود که قوه قضائیه نباید سازمان "ویژه خانوادگی" باشد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.