به آب انداختن ناوشکن جماران٢ با حضور احمدی‌نژاد

به روز شده:  18:08 گرينويچ - 17 مارس 2013 - 27 اسفند 1391

فیروزآبادی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و سیاری، فرمانده نیروی دریایی احمدی‌نژاد را همراهی می‌کردند

نیروی دریایی ارتش ایران امروز ٢٧ اسفند (١٧ مارس) با حضور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور، ناوشکن "جماران ٢" را به دریای خزر انداخت.

"پاسداری از مرزهای دریایی جمهوری اسلامی ایران و پشتیبانی از ماموریت‌های مقابله با قاچاق انسان، کالا و مواد مخدر در شمال کشور" ماموریتی است که برای این ناوشکن تعریف شده است.

آقای احمدی‌نژاد پس از به آب انداختن این ناوشکن گفت: "حضور نیروی دریایی ایران در دریای خزر با هدف تقویت صلح، دوستی، برادری و برپایی امنیت برای همه ملت‌های حاشیه دریای خزر است."

در سال ۱۳۸۸ نیز رهبر ایران با سفر به بندرعباس فرمان به آب انداختن ناوشکن جماران را داده بود.

سرتیپ احمد وحیدی، وزیر دفاع ایران، با تاکید بر این که ناوشکن جماران ۲ کاملا ساخت ایران است گفت که ساخت زیردریایی جدید و شناور پرنده جدید جزو اولویت‌های وزارت دفاع ایران است.

ایران با همسایگان شمالی خود بر سر رژیم حقوقی دریای خزر اختلاف نظر دارد؛ به ویژه چگونگی بهره‌برداری از منابع نفت و گاز دریای خزر از مسائل محل اختلاف ایران و جمهوری آذربایجان است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.