مادر ستار بهشتی اظهارات وزیر کشور ایران را رد کرد

مادر ستار بهشتی
Image caption مادر ستار بهشتی می‌گوید از پرونده مرگ فرزندش نمی‌گذرد

مادر ستار بهشتی، وبلاگ‌نویسی که در زندان درگذشت، اظهارات وزیر کشور ایران در مجلس را غیرواقعی خوانده است.

گوهر عشقی در نامه‌ای که در سحام نیوز (وب‌سایت نزدیک به مهدی کروبی) منتشر شده، خطاب به مردم گفته است از حکومت درخواست کمک ندارد و فقط خواستار رسیدگی قانونی به پرونده مرگ پسرش است.

خانم عشقی در نامه‌اش نوشته که او و خانواده‌اش تهدید شده‌اند.

سه‌شنبه ۲۰ فرودین، مجلس ایران، وزیر کشور را برای توضیح درباره علت مرگ ستار بهشتی احضار کرد.

مصطفی محمدنجار، وزیر کشور در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس گفته بود برای کاهش ناراحتی خانواده ستار بهشتی کمک‌های مادی و معنوی لازم را انجام داده و از ابتدا پرونده را پیگیری کرده است.

خانم عشقی، مادر ستار بهشتی دریافت کمک از دولت را تکذیب کرده و گفته "شاید جناب وزیر پیشنهاد ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیونی دیه را کمک مادی ‫و تهدید و فحاشی و ضرب و شتم من و دختر و پسرانم را که همگی از آل سادات هستند دلجویی معنوی می‌دانند‬."

وزیر کشور ایران همچنین گفته بود که "ستار بهشتی برای فعالان سیاسی معاند نظام و عوامل خارج از کشور، خبرهایی غلط و کذب از اوضاع سیاسی کشور ارسال و خوراک رسانه‌ای برای آن‌ها فراهم می‌کرده است."

مادر ستار بهشتی در پاسخ وزیر کشور این اتهام را رد می‌کند و می‌گوید بار‌ها تأکید کرده فرزندش "به طور انفرادی و مستقل‬ ‫دردهای جامعه را آن‌گونه که بود مطرح می‌کرد تا شاید گوش شنوایی برای این مشکلات بیاید."

Image caption گوهر عشقی می‌گوید ستار بهشتی تنها "نان‌آور" خانواده او بوده است

گوهر عشقی بعد از مرگ ستار بهشتی بار‌ها در مصاحبه‌های مختلف تأکید کرده است که از "خون پسرش" نمی‌گذرد.

او در پیامی ویدئویی به مناسبت نوروز، گفته بود حاضر است از جان فرزند دیگرش بگذرد اما به پرونده ستار در دادگاهی عادلانه رسیدگی شود.

ستار بهشتی، کارگر مقیم رباط کریم در جنوب تهران بود.

بعد از مرگ ستار بهشتی و انتقاد شدید بعضی نمایندگان مجلس از شیوه بازجویی او، رئیس پلیس فتا (پلیس سایبری) برکنار شد.

او در آخرین روزهای زندگی خود در زندان، در نامه‌ای نوشته بود که "با مشت و لگد، بسته شدن به میز و ضربه‌های لگد به سر" بازجویی شده است.

علی مطهری از نمایندگان تهران در مجلس، مرگ ستار بهشتی در زندان را "سوء تدبیر" و "آسیب به نظام اسلامی" توصیف کرده و گفته بود "رفتار خشونت آمیز در زندان" که منجر به مرگ او شده، مصداق "شکنجه" است.

در جلسه توضیح به مجلس، سه شنبه گذشته، مصطفی محمدنجار، وزیر کشور گفته بود که پرونده در قوه قضاییه در حال پیگیری است.

آقای محمدنجار در پاسخ به گفته‌های نماینده مجلس که خواستار عذرخواهی از خانواده ستار بهشتی شده بود، افزود: "عذرخواهی ساده چه مشکلی را حل می‌کند، شاید لازم باشد فراتر عمل شود و اگر ثابت شود تخلفی صورت گرفته با متخلف و مقصر برخورد لازم صورت گیرد."

مطالب مرتبط