پلیس ایران برای 'تامین امنیت انتخابات' قرارگاه ویژه راه اندازی کرد

Image caption معاون نیروی انتظامی گفته نامزدهای انتخابات باید مجوز وزارت کشور را به پلیس ارائه کنند تا اجازه برگزاری جلسه به آنها داده شود

یک مقام پلیس ایران از راه اندازی قراراگاه جدیدی با هدف "تامین امنیت انتخابات" پیش رو خبر داده است.

سرتیپ پاسدار سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیروی انتظامی ایران گفته است که این تشکیلات جدید "قرارگاه انتخاباتی" فجر نام دارد.

آقای منتظر المهدی روز سه شنبه بیست و هفتم در یک نشست خبری گفته است که با هدف تحقق برگزاری انتخابات در امنیت کامل، "شبکه های ماهواره‌ای، سایت‌های معاند نظام، شبکه‌های اجتماعی و جامعه از سوی پلیس رصد خواهد شد."

رای‌گیری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و چهارمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا، قرار است به طور همزمان روز جمعه ۲۴ خرداد (۱۴ ژوئن) صورت گیرد.

معاون نیروی انتظامی ایران گفته برگزاری هرگونه متینگ انتخاباتی باید با مجوز وزارت کشور باشد و افزوده است که "به همین دلیل گروه‌ها باید مجوز وزارت کشور را به پلیس ارائه کنند تا اجازه برگزاری جلسه به آنها داده شود."

انتخابات پیش رو اولین انتخابات ریاست جمهوری در ایران پس از اعتراضات گسترده به نتایج اعلام شده انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ است.

پس از اعلام نتیجه این انتخابات، چندین رشته تظاهرات در اعتراض به آنچه که تقلب گسترده به نفع محمود احمدی نژاد خوانده می شد برگزار شد که چند ماه ادامه داشت.

در جریان این اعتراضات، گزارش‌هایی از سرکوب اعتراضات انتشار یافت و تعدادی از معترضان و فعالان سیاسی ابتدا بازداشت و سپس به دوره‌های زندان محکوم شدند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو نامزد معترض به نتایج انتخابات، بیش از دو سال است که در حبس خانگی به سر می‌برند.

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی بیش از یک سال پیش و در ارتباط با انتخابات مجلس شورای اسلامی گفته بود که "دشمن می خواهد از انتخابات علیه امنیت کشور سوء استفاده کند" و "انتخابات نباید به امنیت ما صدمه بزند."

مطالب مرتبط