حسین مظفر: اعضای ائتلاف سه‌ نفره به نفع جلیلی کنار نمی‌روند

حسین مظفر، رئیس ستاد انتخاباتی "ائتلاف برای پیشرفت" که شامل سه نامزد محافظه‌کار انتخابات است، در واکنش به برخی گفته‌ها مبنی براینکه اعضای این ائتلاف به نفع سعید جلیلی از صحنه انتخابات کناره گیری می‌کنند، اعلام کرد: "تا این لحظه در شورای ائتلاف پیشرفت هیچ تصمیمی مبنی بر کنار رفتن اعضای ائتلاف به نفع فرد خارج از ائتلاف گرفته نشده است."

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف برای پیشرفت، درباره تاریخ نهائی شدن کاندیدای ائتلاف گفته تصمیم نهایی بر انتخاب گزینه نهائی بعد از تأیید صلاحیت نامزدها در نشست شورای ائتلاف گرفته می‌شود.

آقای مظفر افزود: "ملاک اصلی ائتلاف برای انتخاب کاندیدا، فرد شایسته و اصلحی است که قدرت جذب آراء مردمی را نیز داشته باشد و بتواند در برابر آرایش جدید نامزدها به پیروزی برسد."

ائتلاف سه گانه به نام "ائتلاف پیشرفت" یا ائتلاف ۱+۲ متشکل از علی اکبر ولایتی (مشاور ارشد رهبر ایران و وزیر خارجه دولت‌های میرحسین موسوی و اکبر هاشمی رفسنجانی)، غلامعلی حداد عادل (رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس نهم) و محمدباقر قالیباف (شهردار تهران) است.

بعضی تحلیلگران سیاسی پیش‌بینی می‌کنند در صورتی که اصولگرایان با یک چهره شاخص واحد در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۱۳۹۲ شرکت نکنند، ممکن است آرای آن‌ها در مقابل آرای نامزد جناح رقیب شکسته شود.

علی اکبر ولایتی، از ائتلاف سه‌گانه پیشرفت، ۱۸ فروردین، در جمع خبرنگاران گفته بود این ائتلاف رأس خاص و رهبر ندارد و نفر نهایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری این ائتلاف با توجه به دیدگاه رهبر ایران و با تشخیص سه عضو ائتلاف مشخص می‌شود.

سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و مذاکره کنند ارشد هسته ای ایران،وی به نمایندگی از جبهه پایداری انقلاب اسلامی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرده است.

مطالب مرتبط