انتقاد تند فرمانده پلیس ایران از نزدیکان رئیس‌جمهور

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران
توضیح تصویر،

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران

اسماعیل احمدی مقدم٬ فرمانده نیروی انتظامی ایران در جریان یک سخنرانی به طور تلویحی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد در دولت به تندی انتقاد کرده و آنها را "اعضای فرقه انحرافی جدید" خوانده که "معلوم نیست ولی آنها چه کسی است."

آقای احمدی مقدم گفته است که "اعضای فرقه انحرافی جدید مدعی هستند که حکمشان را از امام زمان می‌گیرند . . . آنها ۸ سال در کشور حرف زدند اما معلوم نیست ولی آنها چه کسی است."

فرمانده نیروی انتظامی ایران روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت (۱۳ مه) در سومین همایش "تکریم از حافظان قرآن کریم نیروی انتظامی" سخنرانی کرده است.

آقای احمدی مقدم گفته است که "فرقه انحرافی" مدعی رابطه با امام دوازدهم شیعیان است و می‌گوید نیازی به ولی فقیه ندارند.

محمود احمدی‌نژاد و همراهانش چه در زمانی که آقای احمدی‌نژاد شهردار تهران بود و چه از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری، خود را یکی از پیروان جدی امام زمان و وعده‌های آخرالزمانی مربوط به بازگشت او نشان داده‌اند.

اغلب سخنرانی های رئیس جمهور و چهره های بلندپایه نزدیک به او در دولت ایران با ذکر و دعایی درباره ظهور امام زمان و به زبان عربی بوده است.

برخی از روحانیون محافظه‌کار ایران گفته های آقای احمدی نژاد درباره امام دوازدهم را موجب بی توجهی به روحانیون و مهمتر از آن ولی فقیه تعبیر کرده اند که مطابق تفاسیر رسمی در ایران، جانشین امام غایب شیعیان است.

پیشتر محمد یزدی، رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم از همین زاویه از آقای احمدی نژاد انتقاد کرده بود.

آقای یزدی گفته بود "امام زمان که ایشان سخنان خود را با نام آن حضرت شروع و ختم می‌کند در این کشور یک نایب زنده، حاضر، مدیر و مدبر دارد که تصمیم‌گیرنده است، کسی نمی‌تواند بگوید تابع امام زمان هستم ولی از نظرات ولی فقیه بالفعل تبعیت نکند. تصمیم ایشان تصمیم امام زمان است."

منظور از نایب امام زمان در حال حاضر آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

آقای یزدی گفته بود "اظهار نظرهایی که ایشان [محمود احمدی نژاد] داشته و دارند گاهی منشأ نگرانی‌هایی است که حتی دوستان و علاقه‌مندان را نگران می‌کند و در این زمینه در حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین در این خصوص بحث شده و نگرانی‌هایی مطرح شده است."

توضیح تصویر،

اسفندیار رحیم مشایی با همراهی رئیس جمهور برای شرکت در رقابت های انتخاباتی ثبت نام کرد

همزمان با پایان ثبت نام نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و اعلام نامزدی اسفندیار رحیم مشایی، نزدیک‌ترین یار سیاسی آقای احمدی‌نژاد، انتقاد مقام‌های سیاسی و نظامی نزدیک به رهبر ایران از این دو وارد مرحله تازه‌تری شده است.

طرفداران رهبر ایران، اسفندیار رحیم مشایی را رهبر "جریان انحرافی" می‌خوانند و پیش از این گفته بودند که در صورت ورود او به رقابت های انتخاباتی، شورای نگهبان صلاحیت او را رد خواهد کرد.

روز شنبه بیست و یکم اردیبهشت، در آخرین دقایق باقی مانده از وقت ثبت نام، اسفندیار رحیم مشایی با همراهی محمود احمدی نژاد وارد وزارت کشور ایران شد و ثبت نام کرد.

رئیس جمهور ایران آقای رحیم مشایی را در مراحل ثبت نام و سپس سخنرانی کوتاه او در برابر خبرنگاران همراهی کرد و گفت که "رحیم مشایی یعنی احمدی نژاد و احمدی نژاد یعنی رحیم مشایی."

شورای نگهبان اعلام کرده که همراهی رئیس جمهور و تبلیغ او برای یک نامزد خاص نقض قوانین ایران است و این موضوع را به قوه قضائیه ارجاع داده است.

یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران قرار است ۲۴ خرداد سال جاری برگزار و طی آن جانشین آقای احمدی نژاد انتخاب شود.