بیانیه ۴۴ زندانی سیاسی در اعتراض به 'تبعید' ابوالفضل عابدینی

Image caption این دومین باری است که آقای عابدینی به زندان اهواز منتقل می‌شود

در پی انتقال ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز، ۴۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین در بیانیه ای به این اقدام اعتراض کرده و خواستار بازگرداندن وی به زندان اوین شدند.

به گزارش سایت کلمه، امضا کنندگان این بیانیه تبعید آقای عابدینی را "عکس العمل تلاش او برای جلوگیری از پایمال شدن خون ستار بهشتی" دانسته و از دستگاه قضایی خواسته اند "به رویه‌های جاری نسبت به زندانیان سیاسی که به طور وسیع آمیخته با احکام سنگین و تبعیدهای بی‌حساب است خاتمه دهد".

ابوالفضل عابدینی در آبان ماه گذشته نیز به زندان کارون اهواز منتقل شده بود. این اقدام در پی کشته شدن ستار بهشتی، وبلاگ نویس منتقد حکومت ایران، و پس از آن صورت گرفته بود که آقای عابدینی در حضور بازپرس آثار شکنجه بر بدن آقای بهشتی را تایید کرده بود.

در آن زمان نیز، ۴۱ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین، در بیانیه ای به "تبعید" یکی از شاهدان آثار شکنجه بر بدن آقای بهشتی به زندان اهواز اعتراض کردند که نهایتا به بازگشت ابوالفضل عابدینی به زندان اوین انجامید.

وی که شنبه پنج مرداد ماه برای بار دوم به زندان اهواز فرستاده شده، در اعتراض به تبعید خود به هنگام خروج از زندان اوین اعلام "اعتصاب غذای نامحدود کرده" و گفته "تا زمان بازگشت به زندان اوین اعتصاب غذای خود را ادامه خواهد داد".

ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و کارگری، فروردین ماه ۱۳۸۹ توسط دادگاه انقلاب اهواز به اتهاماتی از قبیل "ارتباط با دول متخاصم" و "تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه" به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. او یک سال بعد از صدور حکم اول، بار دیگر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه ای به اتهام "فعالیت تبلیغی علیه نظام" به یک سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد.

نگرانی از وضعیت مادر مریم شفیع پور

در همین حال سحام نیوز گزارش داده است که در پی حضور مجدد ماموران در منزل مریم شفیع پور، دانشجو و وبلاگ نویس زندانی، مادر وی که به بیماری قلبی و کبد مبتلاست، دچار شوک عصبی شده است.

خانم شفیع پور روز شنبه ۵ مردادماه پس از احضار به دادسرای اوین بازداشت و روانه زندان شده است. ماموران پس از بازداشت این وبلاگ نویس شنبه شب دوباره به منزل او رفته و پس از تفتیش، بخشی از وسایل وی را به همراه خود برده اند.

مریم شفیع‌پور از اعضای فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در سال ۸۸ بوده است.

این نخستین باری است که خانم شفیع پور بازداشت می‌شود. وی از زمان بازداشت تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته است.

مطالب مرتبط