هشدار کیهان به نمایندگان مجلس: رای اعتماد به اصحاب فتنه خیانت است

کیهان
توضیح تصویر،

به نوشته کیهان، رای ندادن مجلس به وزرای همسو با "فتنه"، "خواسته قلبی" حسن روحانی است که به علت "ملاحظات و رودربایستی ها" نمی‌تواند به بیان آن بپردازد

نماینده آیت الله خامنه ای در روزنامه کیهان در سرمقاله امروز این روزنامه به نمایندگان مجلس هشدار داد که رأی اعتماد به "اصحاب وطن فروش و نانجیب فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸" به منزله "خیانت به مردم و نظام" تلقی خواهد شد.

حسین شریعتمداری در سرمقاله ۹ مرداد (۳۱ ژوییه) نوشت که رای ندادن مجلس به وزرای همسو با "فتنه"، "خواسته قلبی" حسن روحانی است که، به ادعای آقای شریعتمداری، به علت "ملاحظات و رودربایستی ها" نمی‌تواند به بیان آن بپردازد.

مراسم تحلیف آقای روحانی روز ۱۳ مرداد در مجلس ایران برگزار خواهد شد و طبق قانون، رئیس ‌جمهور منتخب باید حداکثر تا دو هفته پس از آن، کابینه‌ خود را به مجلس معرفی کند. گفته می شود که وی قصد دارد فهرست وزیران پیشنهادی را در همان روز تحلیف به مجلس ارائه کند.

بسیاری از مدافعان رهبر جمهوری اسلامی، که منتقدان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را "اهل فتنه" یا "فتنه گر" می نامند، در هفته های اخیر به اعلام مخالفت با ورود حامیان این منتقدان به کابینه حسن روحانی پرداخته اند.

روزنامه کیهان در سرمقاله امروز خود با تاکید بر اینکه "دست های آلوده مثلث آمریکا، اسرائیل و انگلیس که در پوشش اصحاب فتنه به سوی کابینه جدید دراز شده"، خواستار اقدام نمایندگان مجلس برای "پاکسازی کابینه دولت جدید از حضور اصحاب وطن فروش فتنه ۸۸" شده است.

روزنامه تحت نظارت آیت الله خامنه ای، مشخصا به نمایندگان جناح اکثریت هشدار داده است که: "در رأی اعتماد یا عدم اعتماد به وزرای پیشنهادی پای اسلام و انقلاب و نظام در میان است و این وظیفه خطیر نباید تحت الشعاع برخی از خط کشی ها و دسته بندی های موجود در میان نمایندگان اصولگرای مجلس قرار گیرد".

هفته پیش "فراکسیون اصولگرایان" مجلس با صدوربیانیه ای خطاب به حسن روحانی، "فعال نبودن در فتنه و عدم جانبداری از فتنه‌گران" را جزو شرایط لازم برای وزرای دولت آینده دانسته بود. فراکسیون اصولگرایان، نام یکی از دو فراکسیون اصلی جناح اصولگرا در مجلس نهم است که نسبت به فراکسیون رقیب اصولگرا، به نام "رهروان ولایت"، اعضای کمتری دارد.

در روزهای اخیر، فهرست هایی از سوی برخی نشریات ایران منتشر شده که حاوی اسامی وزاری احتمالی دولت آینده هستند.

به نظر می رسد هشدارهای نشریاتی چون کیهان، علیه تعدادی از مدیران اصلاح طلب است که نام های آنها در فهرست های مننتشر شده به چشم می خورد.