اعتراض نماینده مجلس به برخورد با معترضان در هرمزگان

حق نشر عکس a
Image caption آقای هاشمی به وزارت کشور تذکر داد که در مقابل اعتراضات مسالمت آمیز مردم و راهپیمایی های آنها برخورد نکنند و مردم عصبانی را بیش از این عصبانی نکنند

عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی، یک نماینده مجلس ایران از استان هرمزگان از برخورد پلیس با معترضان به تغییر تقسیمات کشوری در آن استان به تندی انتقاد کرده است.

آقای هاشمی، نماینده شهرستانهای میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در اظهاراتی که توسط رادیو دولتی ایران پخش شد گفت که مردم هرمزگان "مثل مردم فلسطین" تحت ظلم قرار گرفته‌اند.

او گفت که پلیس ضد شورش معترضان را کتک زده و تعداد زیادی از جوانان را بازداشت کرده است.

گروهی از ساکنان استان هرمزگان در جنوب ایران، به طرح واگذاری قسمت‌هایی از بخش پارسیان آن استان به شهرستان لامرد در استان فارس معترض هستند.

آقای هاشمی گفت که اعلام ناگهانی واگذاری پنج روستای استان هرمزگان به استان فارس مردم را نگران کرده و نفعی هم برای کشور ندارد.

پیشتر گزارش شده بود که یک تجمع مردمی در برابر صدا و سیمای مرکز بندر عباس با دخالت یگان ویژه نیروی انتظامی به خشونت کشیده شده بود.

آقای هاشمی به وزارت کشور تذکر داد که "در مقابل اعتراضات مسالمت آمیز مردم و راهپیمایی های آنها برخورد نکنند و مردم عصبانی را بیش از این عصبانی نکنند."

معترضان تلاش دارند مانع اجرای مصوبه ای شوند که بر اساس آن قرار است بخشی از پارسیان به استان فارس ملحق شود.

این مصوبه در دولت محمود احمدی نژاد تصویب شده بود ولی اجرای آن به دولت حسن روحانی رسیده است.

در صورت نهایی شدن این الحاق، استان فارس به آب های خلیج فارس متصل می‌شود.

رسانه های ایرانی نوشته اند که تصمیم به تغییر تقسیمات کشوری در آن منطقه با نظر شورای عالی امنیت ملی ایران بوده است.