هشدار لاریجانی، آئین نامه وزارت ارشاد: تاریخ برای مطبوعات ایران تکرار می‌شود؟

رییس قوه قضاییه ایران می‌گوید یک جریان سیاسی می‌خواهد مانند دوره اصلاحات، 'اسلام و ارزش‌های دینی را (در مطبوعات) زیر سوال ببرد'
توضیح تصویر،

رییس قوه قضاییه ایران می‌گوید یک جریان سیاسی می‌خواهد مانند دوره اصلاحات، 'اسلام و ارزش‌های دینی را (در مطبوعات) زیر سوال ببرد'

صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه ایران، با اشاره به توقیف موقت روزنامه بهار گفته است همان‌ طور که در دوره اصلاحات برخی دنبال این بودند که اسلام و ارزش‌های دینی را زیر سوال ببرند، حالا هم گویا یک جریان سیاسی می‌خواهد همان کار را (در مطبوعات) ادامه دهد.

آقای لاریجانی افزوده قوه قضاییه با هر کس که بخواهد با "تحریفات تاریخی و تضعیف بنیان‌های اعتقادی" در برابر نظام جریان‌سازی کند، و تحریک قومی و مذهبی در کشور‌ راه بیندازد، برخورد "کاملا مقتدرانه" خواهد کرد.

در همین حال، معاونت مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی اعلام کرده که آیین نامه تازه یارانه مطبوعات را به تصویب رسانده.

در این آئین نامه آمده که مطبوعات به ازای هر تذکر کتبی که از هیئت نظارت بر مطبوعات بگیرند، ۱۰ درصد از یارانه شان را از دست می دهند.

نیکلاس نیک سادات در گفتگو با علی اصغر رمضانپور، معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد ایران در دولت محمد خاتمی، از او پرسیده آیا تشبیه آقای لاریجانی بین روزنامه بهار و فعالیت روزنامه ها در دوران موسوم به اصلاحات، به جا است؟

این گفتگو در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی پخش شده است.