قوه قضاییه ایران: قاتل معاون وزیر صنعت دستگیر شد

صفدر رحمت آبادی
Image caption به گفته مقامات جمهوری اسلامی قاتل رحمت آبادی از "آشنایان" او بوده است

قاتل معاون وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران دستگیر شد.

روز چهارشنبه، ٢٢ آبان (١٣ نوامبر)، به نقل از یک منبع قوه قضائیه گزارش شد که قاتل صفدر رحمت‌آبادی، معاون پارلمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران دستگیر شده است.

براساس این گزارش، این فرد در روزهای گذشته شناسایی شده بود و ماموران نیروی انتظامی در روز چهارشنبه او را بازداشت کردند.

در همین زمینه، خبرگزاری تسنیم به نقل از معاون وزارت کشور نوشت که فرد دستگیر شده از آشنایان مقتول است و ماموران تحقیق از ابتدا به او ظنین شده بودند.

این مقام وزارت کشور افزوده است که این قتل، انگیزه شخصی داشته و مظنون به قتل پس از دستگیری، به ارتکاب جرم اعتراف کرده است.

صفدر رحمت‌آبادی در شامگاه یکشنبه این هفته در اتومبیل خود در میدان سبلان، در شرق تهران کشته شد.

براساس گزارش رسانه‌های خبری ایران، قاتل با شلیک دو گلوله به ناحیه سر و سینه صفدر رحمت آبادی، او را به قتل رساند.

ظاهرا قتل در داخل خودرو و در شرایطی روی داد که خودرو متوقف بود یا با سرعت کم در کنار خیابان حرکت می‌کرد و نشانه‌ای از درگیری وجود نداشته است.

کوتاه مدتی پس از انتشار خبر کشته شدن این مقام وزارت صنعت، مقامات امنیتی جمهوری اسلامی تاکید کردند که این قتل، جنبه ترور سیاسی نداشته است.

صفدر رحمت‌آبادی دو سال پیش به سمت معاون پارلمانی وزارت صنعت منصوب شده و این سمت را در دولت حسن روحانی هم همچنان حفظ کرده بود.

یک روز پس از قتل صفدر رحمت‌آبادی، گزارش شد که جسد میر شمس‌الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید پرند نیز در اتومبیل شخصی او پیدا شده است. او با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

روز چهارشنبه، احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به این قتل‌ها و همچنین کشته شدن دادستان زابل در هفته گذشته، گفت که هیچیک از این موارد، جنبه سیاسی و امنیتی نداشته است.

پس از قتل دادستان زابل، یک گروه مسلح مخالف به نام جیش العدل، مسئولیت این قتل را برعهده گرفت اما این مقام نیروی انتظامی این ادعا را رد کرده است.

مطالب مرتبط