احمدرضا رادان: هیچ‌کدام از قتل‌های اخیر سیاسی و امنیتی نبوده است

Image caption احمدرضا رادان در مورد کشته شدن صفدر رحمت‌آبادی و میرشمس‌الدین پورباقری گفت: سرنخ‌های قابل قبولی در این رابطه به دست آمده است

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در مورد قتل‌های چند روز گذشته در ایران گفت: "هیچکدام از قتل‌های اخیر سیاسی و امنیتی نبوده است و پلیس در این رابطه به سرنخ‌های خوبی رسیده است."

طی روزهای اخیر، موسی نوری قلعه نو، دادستان عمومی و انقلاب زابل، صفدر رحمت‌آبادی، معاون پارلمانی وزارت صنعت، و میر شمس‌الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید پرند، به ضرب گلوله و چاقو کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، آقای رادان در مورد قتل دادستان زابل گفت: "این جنایت مربوط به یکی از پرونده‌های در دست بررسی دادستان زابل بوده و و جنبه سیاسی نداشته است."

جانشین فرمانده نیروی انتظای تاکید کرد اظهارات گروه جیش العدل در این مورد که عامل قتل دادستان زابل بوده، صحت ندارد و گفت: "سرنخ‌های خوبی در اختیار پلیس قرار دارد و در این رابطه چند نفر دستگیر شدند که همه این افراد ایرانی هستند و در بین آنها هیچ فرد غیربومی وجود ندارد."

خودرو حامل موسی نوری قلعه‌نو چهارشنبه گذشته، ۱۵ آبان ماه، در برابر بیمارستان امیر‌المومنین، واقع در بزرگراه شهید طباطبایی زابل به رگبار بسته شد و ساعاتی بعد، گروه جیش العدل در وبلاگ منسوب به این گروه، مسئولیت حمله را برعهده گرفت.

احمدرضا رادان در مورد کشته شدن صفدر رحمت‌آبادی و میرشمس‌الدین پورباقری نیز گفت: "هیچ کدام جنبه سیاسی و امنیتی ندارند و سرنخ‌های قابل قبولی در این رابطه به دست آمده است که امیدواریم به زودی اطلاعات بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم."

جسد صفدر رحمت‌آبادی، معاون پارلمانی وزارت صنعت، معدن و تجارت روز ۱۹ آبان ماه در حالی که با شلیک دو گلوله به قتل رسیده بود، در ماشین شخصی‌اش کشف شد.

یک روز پس از آن معاون امنیتی-انتظامی وزیر کشور گفت که این قتل امنیتی و سیاسی نبوده و "بحث ترور اصلا مطرح نیست." رئیس پلیس امنیت تهران هم گفت احتمالا قتل آقای رحمت‌آبادی انگیزه‌‌های شخصی داشته است.

جسد میر شمس الدین پورباقری، عضو هیات مدیره شهر جدید پرند نیز روز ۲۰ آبان ماه در ماشین شخصی‌اش پیدا شد. وی با ضربات چاقو به قتل رسیده بود.

مطالب مرتبط