ایران ادعای وجود یک مرکز زیرزمینی اتمی جدید را تکذیب کرد

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران و وزیر دفاع این کشور به طور جداگانه ادعای شورای ملی مقاومت مبنی بر وجود یک مرکز زیرزمینی جدید در نزدیکی شهر مبارکه در استان اصفهان را تکذیب کرده‌اند.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران، امروز سه شنبه ۲۷ آبان (۱۹ نوامبر) به نقل از بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی، وجود تاسیسات مخفی اتمی در ایران را "به شدت" تکذیب کرد.

حسین دهقان، وزیر دفاع ایران هم گفته است که "در آستانه مذاکرات ژنو، جبهه شکست‌خورده صهیونیستی - منافقین برای تخریب روند مذاکرات ۱+۵ با جمهوری اسلامی ایران و گمراه کردن افکار عمومی جهان، مجدداً فعال شده‌اند."

قرار است دور دیگری از مذاکرات ایران و کشورهای گروه ۱+۵ فردا چهارشنبه در ژنو انجام شود.

شورای ملی مقاومت، که مقرش در پاریس قرار دارد، از گروه‌های نزدیک به سازمان مجاهدین خلق است که سابقه درگیری مسلحانه با حکومت ایران دارد. مقام های ایرانی از این گروه با نام "منافقین" یاد می کنند.

یکی از اعضای این شورا، روز گذشته در پاریس از "ساخت یک مرکز هسته ای زیرزمینی در ایران" خبر داده و گفته بود که "این محل جدید که تحت حفاظت شدید امنیتی قرار دارد در مجتمع نظامی هفت تیر در حدود ۱۰ کیلومتری شهر مبارکه در استان اصفهان واقع است."

شورای ملی مقاومت گفته بود که کار بر روی این پروژه در سال ۲۰۰۵ میلادی آغاز و ساخت تونل های این محل در سال ۲۰۰۹ کامل شده و کار بر روی تجهیزات این محل تقریبا رو به اتمام است.

مطالب مرتبط