مرتضوی از محجوب و ربیعی شکایت کرد

سعید مرتضوی، رئیس پیشین سازمان تامین اجتماعی ایران، از علی ربیعی، وزیر کار و علیرضا محجوب، نماینده مجلس ایران شکایت کرده است.

وکیل آقای مرتضوی به خبرگزاری فارس گفته است که او از آقایان ربیعی و محجوب به اتهام نشر اکاذیب و ایراد تهمت و افترا شکایت کرده و این پرونده نیز به دادسرای کارکنان دولت ارجاع شده است.

موضوع شکایت آقای مرتضوی اتهاماتی است که درباره سوءاستفاده‌های مالی به او نسبت داده شده است.

در گزارشی که هیات تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی به عمل آورد آمده است که سعید مرتضوی، مدیرعامل پیشین این سازمان، مبالغی را به مقام‌های دولتی، نمایندگان مجلس و برخی رسانه‌ها "هدیه" داده بود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده بود که تفاهم نامه سازمان تامین اجتماعی و شرکت هولدینگ سورینت قشم، متعلق به بابک زنجانی، مبنی بر انتقال سهام تامین اجتماعی در ۱۳۸ شرکت ایرانی در ازای دریافت مبلغی بیش از ۴ میلیارد یورو، دارای "اشکالات عدیده حقوقی" بوده و قوانین در آن رعایت نشده است.

نام شرکت‌های بزرگی همچون هواپیمایی جمهوری اسلامی، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان، مس شهید باهنر کرمان، کشتیرانی جمهوری اسلامی و هتل‌های هما، در فهرست شرکت‌هایی است که قرار بوده سهام سازمان تامین اجتماعی در آنها به شرکت سورینت منتقل شود.

سعید مرتضوی اتهامات سوءاستفاده مالی را رد کرده است اما با توجه به تکرار آنها از سوی آقایان ربیعی و محجوب از آنها شکایت کرده است.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران با انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی مورد انتقادهای فراوانی قرار گرفت. او در پی اختلاف نظر با علی و صادق لاریجانی، روسای مجلس و قوه قضاییه، فیلمی از گفتگوی فاضل لاریجانی، برادر آنها با سعید مرتضوی منتشر کرد.

در این فیلم فاضل لاریجانی به سعید مرتضوی پیشنهاد می‌کرد برای رفع موانع معامله با بابک زنجانی از نفوذ برادران لاریجانی استفاده شود.

مطالب مرتبط