ادامه حملات به معترضان ۸۸؛ موسوی و کروبی 'مفسد فی‌الارض' و ۹ دی 'انقلاب سوم'

در آستانه روز ۹ دی،حملات لفظی شدید اللحن مقام‌های حکومتی به معترضان سال ٨٨ و به ویژه میرحسین موسوی و مهدی کروبی ادامه دارد.

محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج گفته است: "سران فتنه مفسد فی الارض هستند."

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا نقدی در شهر ری گفت: "سران فتنه که سبب التهاب در کشور، ایجاد ناامنی در شهرها، حمله به مساجد، کشته شدن جوانان و تخریب پایگاه بسیج شدند، بدون شک مفسد فی‌الارض هستند و باید مجازات شوند تا برای دیگران که قصد دشمنی دارند درس عبرت شود."

در عاشورای سال ۸۸، معترضان به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آن سال تظاهراتی برپا کردند که با شعارهای تند علیه حکومت و آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران همراه بود. در واکنش به این تظاهرات، حامیان حکومت ایران در روز ۹ دی تظاهراتی برگزار کردند که آن را نقطه عطفی در پایان جنبش سبز می‌خوانند.

یک سال پس از آن، در پی تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن سال ۸۹، میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه زهرا رهنورد و فاطمه کروبی، همسرانشان در حبس خانگی قرار گرفتند که به جز خانم کروبی، همچنان در حبس خانگی هستند.

محمدرضا نقدی در ادامه صحبت‌هایش گفته است: "در سال ۸۸ مانند جنگ تحمیلی، همه ابرقدرت‌ها در یک طرف و انقلاب اسلامی در یک طرف قرار داشت و برخی که بصیرت ملت ایران را درک نکرده بودند دست به فتنه‌گری زدند ولی ملت در ۹ دی قهرمانی خود در بصیرت را به نمایش گذاشتند."

آقای نقدی گفت: "آنهایی که به ما می‌گویند از اسم شهدا سوء استفاده نکنید، کافی است وصیت نامه شهدا را بخوانند که ترجیع بند وصایای شهدا، پیروی از اسلام، ولایت فقیه و دفاع از مستضعفین است و کسانی که 'نه غزه، نه لبنان' می‌گویند وصله ناچسب به ملت ایران هستند."

'انقلاب سوم'

Image caption عزت الله ضرغامی: "موسوی نقطه ثقل و سر فتنه داخلی بود، در مورد آقای کروبی من معتقدم که آقای کروبی دنباله رو آقای موسوی شد"

عزت الله ضرغامی، رییس صدا و سیمای ایران نیز در مصاحبه با نشریه ۹ دی، روز ۹ دی را انقلاب سوم ایران خوانده است.

آقای ضرغامی به نشریه ۹ دی گفته است: "به‌ اعتقاد من ۹ دی انقلاب سوم است. اگر اشغال لانه جاسوسی که دست رد ملت ایران به آمریکا بود و از آستین دانشجویان پیرو خط امام بیرون آمد انقلاب دوم بود، ۹ دی هم انقلاب سوم است."

عزت الله ضرغامی با اشاره به دیدارهایی که بلافاصله پس از انتخابات ۸۸ با میرحسین موسوی و مهدی کروبی داشت، میرحسین موسوی را "مرکز ثقل فتنه" خواند و گفت: "آقای موسوی با رفتارش نشان داد مرکز ثقل فتنه است، البته بدون تردید اصل طراحی و مدیریت فتنه دست استکبار جهانی بود، اما ثقل فتنه یا راس فتنه در داخل، آقای موسوی بود."

رییس سازمان صدا و سیما گفت میرحسین موسوی در مورد برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری دچار "توهم" شده بود.

وی افزود: "موسوی نقطه ثقل و سر فتنه داخلی بود، در مورد آقای کروبی من معتقدم که آقای کروبی دنباله رو آقای موسوی شد."

آقای ضرغامی گفت: "موسوی به باتلاق فتنه‌گری رفت و خاتمی و کروبی را با خودش پایین کشید. موسوی همه را با خودش به باتلاق برد، خودش به عنوان راس فتنه به اعماق باتلاق رفت و همه را آلوده خودش کرد."

در روزهای اخیر حمله مقام‌های مختلف حکومتی و چهره‌های سیاسی محافظه‌کار به معترضان سال ١٣٨٨ و به ویژه رهبران آنها، میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، شدت یافته است.

روز گذشته نیز علی سعیدی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای در سپاه در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران رنگ سبز نماد معترضان را به شتر عایشه، همسر پیامبر اسلام، تشبیه کرد.

محمد امامی کاشانی، امام جمعه تهران هم در خطبه های نماز گفت: در "سال ۸۸ یک لجاجت و جهالتی در داخل کشور پیش آمد و استکبار جهانی نیز پشت این لجاجت ایستاد."

مطالب مرتبط