خانه مداحان: با پرداختن به تیراندازی کریمی عاشورا را نشانه گرفته‌اند

تشکلی با عنوان "خانه مداحان" با انتشار بیانیه‌ای از محمود کریمی، مداحی که ماجرای تیراندازی او خبرساز شده است، دفاع کرد.

خانه مداحان در بیانیه خود آورده است: "آن چه در پس پرده ماجرای رخ داده می‌گذرد، نشانه گرفتن هیات‌های عزاداری و اصل و فلسفه قیام عاشورا است."

این تشکل ضمن ستایش سابقه محمود کریمی می‌گوید: "حالا تیرهای شایعه و طعنه و تهمت است که روز به روز، سطر به سطر و سایت به سایت، شلیک می‌شود. کافی است نگاهی کوچک به دامن‌زنندگان این ماجرا بیندازیم تا مشخص شود این تیرها بی جهت شلیک نشده‌اند."

دو هفته پیش اخباری از تیراندازی یک مداح به پژو ۲۰۶ دو نفر در اتوبان بابایی منتشر شد. بعدتر روشن شد که او محمود کریمی بوده است. با شکایت صاحبان این ماشین رسیدگی قضایی به تیراندازی این مداح آغاز شده است.

این ماجرا در کانون توجه رسانه‌های ایرانی و افکار عمومی قرار گرفته بود. حدود یک هفته پس از وقوع آن احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس ایران، گفت محمود کریمی مجوز حمل سلاح داشته و با تشخیص خود تیراندازی کرده است. او گفت این ماجرا بزرگنمایی شده است.

در روزهای اخیر چند مداح مشهور دیگر به دفاع از آقای کریمی پرداخته‌اند. از جمله سعید حدادیان اسلحه کمری او را به "عصای موسی" تشبیه کرده است.

حضور مداح‌ها در فضای سیاسی جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر پررنگ شده است.

آیت‌الله علی خامنه‌ای هم چندی پیش در ملاقات با اعضای هیات رزمندگان اسلام و در پشتیبانی از مداحان گفته بود: "هیات امام حسین سکولار ما نداریم. هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنى علاقه‌‌مند به اسلام سیاسى است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است."

مطالب مرتبط