سعید مرتضوی 'ممنوع‌الخروج شده است'

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، مصطفی ترک همدانی، وکیل جمعی از کارگران شاکی سعید مرتضوی از ممنوع الخروج شدن او خبر داده است. اما وکیل سعید مرتضوی در گفتگو با خبرگزاری فارس ممنوع الخروجی او را رد کرده است.

آقای همدانی، وکیل کارگران یک شرکت تولیدی در چابهار، ضمن تایید ممنوع الخروجی سعید مرتضوی گفته است که چهارشنبه این هفته (۲۵ دی) در دادسرای کارکنان دولت به پرونده سوءاستفاده مالی سعید مرتضوی در تامین اجتماعی رسیدگی خواهد شد.

این در حالی است که سعید ایوبی، وکیل آقای مرتضوی، خبر ممنوع الخروجی موکلش را تکذیب کرده، اما در عین حال گفته است: "اتحادیه اروپا و آمریکا چندین سال است که مرتضوی را در لیست تحریم، تهدید و تعقیب خود قرار داده و [این] عملا وی را ممنوع الخروج کرده است."

ماه گذشته هیئت تحقیق و تفحص مجلس گزارشی درباره سازمان تامین اجتماعی داد که مطابق آن سعید مرتضوی تخلفات گسترده‌ای انجام داده است.

بنا به این گزارش، سعید مرتضوی از منابع سازمان تامین اجتماعی به مقام‌های دولت، نمایندگان مجلس و روزنامه‌ها "هدیه" داده است. همچنین گزارش مجلس معامله سعید مرتضوی با بابک زنجانی را "دارای اشکالات عدیده حقوقی" عنوان کرده بود.

در پی انتشار این گزارش، شماری از کارگران در برابر مجلس تجمع کردند و همچنین بعضی کارگران از سعید مرتضوی به اتهام اختلاس و خیانت در امانت شکایت کردند.

سازمان تامین اجتماعی منابع خود را از محل حق بیمه کارگران و کارمندان به دست می‌آورد.

مدیریت سعید مرتضوی بر این سازمان یکی از جنجالی‌ترین مسائل دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد بود.

مطالب مرتبط