مطهری: مردم روایت حکومت از اعتراضات ۸۸ را نپذیرفته‌اند

حق نشر عکس FARS
Image caption علی مطهری به خاطر نطقش در مجلس تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است

علی مطهری، نماینده مجلس ایران، با انتشار نامه‌ای به اظهارات محمدجواد لاریجانی در برنامه تلویزیونی "شناسنامه" پاسخ داده است. آقای مطهری گفته افزایش تبلیغات حکومتی درباره اعتراضات ۱۳۸۸ به این دلیل است که مردم "روایت یک طرفه" این وقایع را نپذیرفته‌اند.

علی مطهری نوشته که "مدیریت ضعیف" و "به رسمیت نشناختن اعتراض مدنی" از طرف حکومت، باعث ایجاد مشکلات پس از انتخابات ریاست جمهوری چهار سال پیش شده است. او افزوده که پس از آن، حکومت "برای جمع کردن این ماجرا آن را به صورت یک کودتای تمام عیار علیه نظام جلوه داده" و سپس "از هر وسیله ای برای اثبات این ادعای خود استفاده کرده است".

آقای مطهری خطاب به محمدجواد لاریجانی گفته که او دچار "زکام سیاسی" شده است و درباره این اعتراضات خود را به "غفلت" می‌زند و نام آن را "بصیرت" می‌گذارد.

در پی اعتراضات ۱۳۸۸، آیت‌الله علی خامنه‌ای و هوادارانش به کرات از ضرورت بصیرت چهره‌‎های سیاسی گفته‌اند.

علی مطهری ضمن تاکید بر اینکه اعلام پیروزی میرحسین موسوی در انتخابات تخلف بوده است، به موارد دیگری از جمله جانبداری بعضی اعضای شورای نگهبان از محمود احمدی‌نژاد اشاره کرده و گفته که اقدامات نهادهای حکومتی در پشتیبانی از محمود احمدی‌نژاد "آقای موسوی را به آن سمت هل داد".

زمین‌های لاریجانی

آقای مطهری از محمدجواد لاریجانی پرسیده: "اگر فتنه ختم شده است چرا در ایام ۹ دی امسال همفکران شما در رسانه ملی و رسانه‌های همسو این همه جنجال و آسمان ریسمان کردند که حق با ما بود."

وی افزوده: "معلوم است خودتان هم احساس می‌کنید که مردم همه آنچه را که به طور یک طرفه در این چهار سال گفته‌اید نپذیرفته‌‎اند. اگر فتنه ختم شده است چرا این قدر درباره آن سخن می‌گویید؟"

او گفته اگر ماجرا پایان گرفته، حکم مجازات میرحسین موسوی، مهدی کروبی و محمود احمدی‌نژاد، که آقای مطهری خواهان محاکمه آنهاست، چیست؟

علی مطهری خطاب به محمدجواد لاریحانی نوشته است: "تکلیف فتنه مانند تکلیف بخشی از زمین‌های کشاورزی و دامداری شما برای مردم مشخص نیست و هنوز حکم آن اعلام نشده است."

سال گذشته محمدجواد لاریجانی متهم شده بود که صدها هکتار زمین را به صورت غیرقانونی تصرف کرده است. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه و برادر او، طرح این پرونده در رسانه‌ها را سیاسی خواند و خود محمدجواد لاریجانی نیز گفت تخلفی در این زمینه نکرده است.

علی مطهری در هفته‌های اخیر اظهاراتی خبرساز درباره اعتراضات ۱۳۸۸ مطرح کرده که به واسطه آنها تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.