روحانی: فرقی بین حقوق شهروندی شیعه و سنی وجود ندارد

آقای روحانی گفت تمام کسانی که لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله می‌گویند، برادر هستند

منبع تصویر، FARS

توضیح تصویر،

آقای روحانی گفت تمام کسانی که لااله‌الاالله و محمد رسول‌الله می‌گویند، برادر هستند

حسن روحانی رییس جمهوری ایران روز سه‌شنبه ششم اسفند در بندرعباس گفت فرقی بین حقوق شهروندی شیعه و سنی وجود ندارد. آقای روحانی تاکید کرد دولت او از ابتدا به مردم ایران قول داده همه به طور مساوی از حقوق شهروندی برخوردار شوند و به این وعده پایبند است.

آقای روحانی که در جریان بازدید از استان هرمزگان سخنرانی می‌کرد همچنین به حق تقدم اهالی بومی در برخورداری از امکانات محلی اشاره کرد و گفت "تاکید می‌کنم که باید در هر استانی از جمله هرمزگان برای کار و اشتغال و فعالیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، مردم همان استان حق تقدم داشته باشند."

حسن روحانی در سخنرانی خود گفت جمهوری اسلامی ایران باید برای "یک تحول بزرگ در مسائل اقتصادی، سیاسی ،فرهنگی و سیاست خارجی" آماده شود.

وی در تشریح این تحول در عرصه اقتصادی، به تسهیلاتی برای صادرات کالاهای ایرانی، توسعه تولید فرآورده‌های نفتی، پالایشگاهی، پتروشیمی و افزایش فعالیت مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی اشاره کرد.

آقای روحانی موضوع یارانه ها را نیز مطرح کرد و قول داد حق یارانه نقدی از کسانی که به آن نیازمند هستند سلب نخواهد شد. وی گفت: "طبق قانونی که اخیرا توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده به همه آنهایی که نیازمند و متقاضی یارانه هستند، یارانه نقدی پرداخت می‌شود؛ البته معیار نیازمندی افراد را قانون مشخص خواهد کرد."

منبع تصویر، FARS

توضیح تصویر،

روحانی: دو هزار کیلومتر سواحل جنوبی ایران نیازمند برنامه‌ریزی و توسعه است

رییس جمهوری ایران گفت هدف دولت در مرحله بعدی هدفمندی یارانه‌ها، فراهم آوردن زمینه "رونق تولید، اشتغال، امنیت غذایی و سلامت" است.

آقای روحانی درباره تحریم‌های اقتصادی تاکید کرد دولت وی اجازه نخواهد حقوقی مثل حق هسته‌ای، صادرات، آزادی تجارت، مبادلات پولی و بانکی و توسعه از مردم ایران سلب شود.

وی در این زمینه افزود: "ما مذاکرات نهایی را با قدرت‌های بزرگ برای حل و فصل مسائل هسته‌ای از جمله برداشتن همه تحریم‌هایی که به ناروا علیه ملت ایران وضع شده آغاز کرده‌ایم."

حسن روحانی در پایان سخنرانی خود در بندر عباس اظهار داشت: "درست است که امروز شما مشکلاتی در زمینه اشتغال، بهداشت و درمان، آموزش عالی و جاده‌ها -مخصوصا جاده ساحلی- دارید اما این قدم‌ها در همین سال‌ها برداشته می‌شود؛ این دولت به قولی که به مردم می‌دهد در همین دوره عمل می‌کند."