'ماموران وزارت اطلاعات محمد نوری‌زاد را کتک زدند'

حق نشر عکس nourizad.info
Image caption عکسی که آقای نوری زاد پس از این اتفاق در سایت خود گذاشته است

گزارش‌ها از ایران حاکی است که ماموران وزارت اطلاعات روز گذشته، دوشنبه پنجم اسفندماه محمد نوری زاد، نویسنده و فیلمساز منتقد ایرانی را در مقابل این وزارت‌خانه کتک زدند و مدت کوتاهی او را به اوین منتقل کردند.

آقای نوری زاد در فیس بوک خود در این خصوص نوشته است: "صورتم برآسفالت بزرگراه نشست. سربه زیر زانویش را بر پسِ کله ام نهاد. سنگ ریزه ها بالای ابرویم را شکافتند و خون بیرون زد. بینی ام نیز با همین مشکل مواجه بود. گرچه تقلای من بیهوده می نمود اما تلاش کردم از ورود سنگریزه ها به آن سوی پوست صورتم جلوگیری کنم. زانویی که سربه زیر برسرم نشانده بود کار را دشوار می کرد. عینکم زیر صورتم مانده بود و هرآن ممکن بود بشکند و صورتم را بشکافد. راننده داد زد: همین را می خواستی روانی؟ با دهانی که به آسفالت خیابان چسبیده بود گفتم: من فردا باز همینجایم."

این نویسنده و فیلم ساز که سالها از حامیان اصلی آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری به شمار می رفت، پس از اتفاقات پس از انتخابات خرداد ۸۸ شروع به انتقاد از دولت و رهبر جمهوری ا سلامی کرد و به همین دلیل بارها بازداشت و روانه زندان شد.

آقای نوری زاد پس از آزادی از زندان، برای باز پس گرفتن اموال شخصی‌اش مدتی است که هر روز در مقابل ساختمان وزارت اطلاعات حاضر می‌شود.