پرونده معاون اول احمدی نژاد به دادگاه ارجاع شد

حق نشر عکس Isna

رسانه های ایران از قول یک مقام قضایی اعلام کرده اند که پرونده محمدرضا رحیمی، معاون اول محمود احمدی نژاد در دوره دوم ریاست جمهوری او، به شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده است.

ارجاع پرونده به دادگاه به این معنی است که دادگاه به زودی باید تاریخی را برای آغاز روند دادرسی اعلام کند. رئیس شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، قاضی سیامک مدیرخراسانی است.

در اواخر سال گذشته خورشیدی (۱۳۹۲) قاضی محسن افتخاری، سرپرست دادگاه‌های کیفری تهران، خبر داده بود که علیه آقای رحیمی کیفرخواست صادر شده است.

این مقام قضایی توضیح بیشتری درباره موارد اتهامی محمدرضا رحیمی نداده بود. پیش از این دادستان تهران اعلام کرده بود که آقای رحیمی، با قرار وثیقه آزاد است.

با رسیدگی به پرونده فساد مالی در بیمه ایران در سال ۸۹ اتهاماتی علیه محمدرضا رحیمی مطرح شد. از جمله برخی نمایندگان محافظه‌کار مجلس می‌گفتند که آقای رحیمی در مواردی از سوءاستفاده مالی بیمه‌ای و ارزی دست داشته است.

محمود احمدی‌نژاد و دیگر مقام های دولت او که دوره آن نیمه تابستان سال ۱۳۹۲ به پایان رسید، اتهام دست داشتن آقای رحیمی در هرگونه اختلاسی را رد و از او دفاع می‌کردند.

مطالب مرتبط