آیت‌الله خامنه‌ای: مذاکرات هسته‌ای باید ادامه یابد

آیت الله خامنه ای
توضیح تصویر،

در عکس های منتشر شده در سایت آیت الله خامنه ای از دیدار امروز، چهره های دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران نشان داده نشده است

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه "موافقت با مذاکرات هسته ای برای شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار بر ضد ایران بود" گفت که "این مذاکرات باید ادامه یابد."

رهبر ایران در عین حال اعلام کرد که "مذاکره کنندگان کشورمان هیچ حرف زوری را نباید از طرف مقابل قبول کنند و روابط آژانس بین المللی انرژی اتمی با ایران نیز باید به صورت متعارف و غیرفوق‌العاده باشد."

اظهارات آقای خامنه ای، به مناسبت "روز ملی فناوری هسته ای" و در جریان دیدار با علی اکبر صالحی رئیس و جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان انرژی اتمی ایران صورت گرفته است.

در سال ۱۳۸۶ و در زمان دولت محمود احمدی نژاد، بیستم فروردین به عنوان روز ملی فناوری هسته ای نامگذاری شد. در طول دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، هر سال در روز ملی فناوری هسته ای دستاوردها یا برنامه های جدید هسته ای ایران اعلام می شد.

آیت الله خامنه ای در جریان دیدار امروز گفت که دشمنان خارجی حکومت ایران می خواستند به بهانه برنامه هسته ای "فضای بین المللی را بر ضد ایران حفظ کنند" و افزود: "بر همین اساس بود که با طراحی جدید دولت برای مذاکره در خصوص موضوع هسته ای موافقت شد تا این جوّ جهانی شکسته و ابتکار عمل از طرف مقابل گرفته شود و حقیقت نیز برای افکار عمومی دنیا مشخص شود."

وی تاکید کرد: "هیچ یک از دستاوردهای هسته ای کشور قابل تعطیل شدن نیست و کسی هم حق معامله برروی آنها را ندارد و کسی هم این کار را انجام نخواهد داد."

در عکس های منتشر شده در سایت رهبر ایران از دیدار امروز، تصویر چهره متخصصان و دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران به نمایش درنیامده است.

در این تصاویر، غیر از آیت الله خامنه ای، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و برخی دست اندرکاران دفتر رهبری، سایر عکس های منتشر شده، از پشت سر حاضران در مراسم گرفته شده است.

در سال های گذشته، تعدادی از کارشناسان و دست اندرکاران برنامه هسته ای ایران ترور شده یا در فهرست تحریم های بین المللی قرار گرفته اند.