فرمانده نظامی ارشد ایران: اگر به ما حمله شود، جنگ در خاک آمریکا ادامه می‌یابد

حق نشر عکس ibna.ir
Image caption حسین سلامی (وسط) مسعود جزایری (نفر دوم از سمت چپ)

دو فرمانده نظامی ارشد ایران بر توانایی‌های این کشور در صورت اقدام نظامی آمریکا علیه ایران تاکید کرده‌اند.

سرتیپ مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفته است که اقدام نظامی علیه ایران به معنی "نابودی تل‌آویو و ادامه جنگ درون ایالات متحده" است.

سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه پاسداران نیز گفته است که نیروهای سپاه می‌توانند "هر نقطه‌ای از پایگاه‌های دشمن را مورد اصابت قرار دهند."

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، چهارشنبه این هفته گفت که دیپلماسی درباره ایران موفق‌تر از توسل به زور است. او با این حال همچنان بر مد نظر داشتن همه گزینه‌ها، از جمله احتمال اقدام نظامی علیه ایران، تاکید کرده است.

مسعود جزایری در این باره گفته است: "اگر آمریکا و هم‌پیمانانش توان حمله به ایران را داشتند، لحظه‌ای در انجام عمل وحشیانه خود درنگ نمی‌کردند."

حسین سلامی، جانشین فرمانده سپاه نیز در نماز جمعه امروز تهران گفته است: "ما آنقدر قدرت انباشته‌ایم که اگر همه گزینه‌های دشمن نیز به کار گرفته شود، جز شکست و عقب‌نشینی و حقارت نتیجه‌ای برای او نخواهد داشت."

وی گفته است: "دستگاه دیپلماسی با تکیه بر ظرفیت ایجاد شده از سوی سپاه باید بایستد و حتی یک گام نیز عقب‌نشینی نکند."

به رغم توافق موقت ایران و کشورهای ۱+۵ درباره برنامه هسته‌ای و تحریم‌های وضع‌شده علیه ایران، باراک اوباما پیش از این بارها گفته است که همچنان ممکن است که ایالات متحده علیه ایران به اقدام نظامی دست بزند.

مقام‌های ایرانی به دفعات از این موضع آقای اوباما انتقاد کرده‌اند.